komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

poniedziałek, 18 stycznia 2021

Piotra, Małgorzaty

Ukradł samochód, jechał "po pijaku" i bez uprawnień

piątek, 8.1.2021 11:16 , komentarze: 0 , odsłony: 324
kategorie artykułu:

Policjanci każdego dnia podejmują działania mające na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownice swoich pojazdów wsiadają bez wymaganych uprawnień do kierowania oraz pod wpływem alkoholu. W nocy funkcjonariusze z Głuszycy dokonali zatrzymania takiego właśnie kierującego. Okazało się, że 19-latek chwile wcześniej ukradł prowadzony przez siebie samochód osobowy swojemu dobremu koledze.

6 stycznia około godziny pierwszej w nocy policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa mężczyznę, który kierował na ul. Turystycznej w miejscowości Grzmiąca samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto 19-letni mieszkaniec Głuszycy Górnej nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W toku wykonanych czynności procesowych miejscowi funkcjonariusze ustalili, że podejrzany dwie godziny wcześniej odwiedził swojego kolegę, ukradł mu kluczyki, a następnie - właśnie w stanie nietrzeźwości - wyjechał jego samochodem na drogę. Nastolatek przyznał się do popełnienia wszystkich czynów i stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 12 godz temu
czwartek, 14.1.2021 18:21
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele