komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

Ukradł matce telewizor, a dwóch innych mężczyzn z zaplecza sklepu - tablet

środa, 12.8.2020 11:41 , komentarze: 0 , odsłony: 104
kategorie artykułu:

40-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc w miniony piątek okradł własną matkę. Pod jej nieobecność wyniósł z mieszkania telewizor, by zastawić go w lombardzie. Kiedy pokrzywdzona zorientowała się, że została okradziona przez własnego syna, postanowiła zgłosić sprawę Policji. W tym samym dniu do kradzieży doszło także w jednym ze sklepów w Wałbrzychu. Dwóch sprawców wykorzystało nieuwagę pracowników, weszło na zaplecze i ukradło tablet. 

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w piątek po południu w Boguszowie-Gorcach. Pod nieobecność matki 40-letni boguszowianin wyniósł z mieszkania przy ul. Żeromskiego telewizor o wartości 1000 zł. Urządzenie trafiło do lombardu, a sprawa zniknięcia odbiornika telewizyjnego ostatecznie została zgłoszona na Policję. Funkcjonariusze miejscowego komisariatu jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzanego. Odzyskali także zastawiony sprzęt elektroniczny.

W tym samym dniu około godziny 18:00 dwóch wałbrzyszan w wieku 22 i 34 lat wykorzystało nieuwagę pracowników, weszło na zaplecze sklepu przy ul. 11 listopada w Wałbrzychu i ukradło tablet, powodując straty w kwocie ponad 2000 złotych na na szkodę pokrzywdzonego. W toku wykonanych bezpośrednio po zgłoszeniu czynności złodzieje zostali zatrzymani kilka kilometrów dalej - na ul. Wysockiego - kiedy poruszali się samochodem dostawczym. Policjanci zespołu wywiadowczego wałbrzyskiej komendy i w tym przypadku odzyskali skradzione mienie.

Wszyscy podejrzani w trakcie czynności procesowych przyznali się kradzieży mienia i złożyli wyjaśnienia. Za kratami więzienia mogą spędzić teraz 5 lat.

źródło: KMP w Wałbrzychu 

 

Wasze komentarze

środa, 16.9.2020 11:23
niedziela, 13.9.2020 08:48
wtorek, 8.9.2020 10:25
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele