komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

piątek, 20 września 2019

Filipiny, Eustachego

Ukradł klucz od mieszkania byłej konkubiny a potem je splądrował

poniedziałek, 9.9.2019 09:09 , komentarze: 0 , odsłony: 138
kategorie artykułu:

36-letni mieszkaniec Wałbrzycha odpowie za kradzież z włamaniem do mieszkania byłej konkubiny. Mężczyzna tak zaplanował popełnienie przestępstwa, aby zatrzeć wszystkie ślady. Policjanci drugiego komisariatu prowadząc czynności operacyjne ustalili jednak, kto jest odpowiedzialny za wyniesienie z mieszkania mienia o wartości 800 złotych i zatrzymali podejrzanego w minioną środę w miejscu zamieszkania, a także odzyskali część utraconych przedmiotów.

36-latek pod nieobecność byłej konkubiny - przebywającej w tym momencie poza granicami Polski - zapukał do drzwi, które otworzył mu 16-letni siostrzeniec kobiety opiekujący się mieszkaniem. Nastolatek wpuścił mężczyznę do środa, a ten poprosił o pożyczenie walizki z narzędziami. Okazało się, że był to jednak tylko pretekst. Kiedy siostrzeniec pokrzywdzonej wyszedł do innego pomieszczenia, 36-latek wykradł klucz do drzwi wejściowych. Następnie - po wyjeździe 16-latka na wakacje - posłużył się skradzionym kluczem i wyniósł z mieszkania telewizor oraz materac elektryczny. Po dokonaniu przestępstwa ponownie zamknął drzwi. Właścicielka nie kryła zdziwienia, kiedy zobaczyła, że z domu zniknęło mienie o wartości 800 złotych.
Dzięki pracy operacyjnej policjanci Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu wraz z dzielnicowymi w minioną środę po południu zatrzymali 36-latka w miejscu zamieszkania przy ul. Armii Krajowej. Wałbrzyszanin przyznał się do popełnionych czynów i złożył wyjaśnienia. Teraz podejrzany może spędzić za kratami więzienia nawet 10 lat. Funkcjonariusze odzyskali już część skradzionego mienia w postaci klucza oraz telewizora.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

czwartek, 19.9.2019 09:32
poniedziałek, 16.9.2019 09:05
SKUP AUT
SKUP AUT
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz