Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierującego

środa, 10.4.2024 10:19 296 0

Przyjechał samochodem osobowym pod sklep przy ul. Długiej w Wałbrzychu będąc kompletnie pijanym, wszedł do niego, kupił „setkę” wódki, wypił ją, a następnie wsiadł do pojazdu, by ruszyć w dalsza drogę. Właściwa postawa jednej z mieszkanek naszego miasta, która widziała całą sytuację, doprowadziła do zatrzymania nieodpowiedzialnego mężczyzny przez dzielnicowych pierwszego komisariatu. Okazało się, że 40-letni mieszkaniec Szczawna-Zdroju miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło 9 kwietnia po godzinie 9:00, kiedy upojony alkoholem 40-latek zaparkował samochód pod sklepem, a następnie wszedł do niego i kupił butelkę wódki. Kobieta widząc kompletnie pijanego mężczyznę, który próbuje w dalszą drogę ruszyć pojazdem, uniemożliwiła mu to i zadzwoniła na Policję. Powiadomieni o zdarzeniu dzielnicowi pierwszego komisariatu chwilę później zatrzymali mężczyznę.

Badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, iż kierujący jest kompletnie pijany. 40-latek miał w organizmie 2,06 promila tej substancji. Policjanci odebrali podejrzanemu prawo jazdy. Noc spędzi w policyjnej celi, a jutro usłyszy zarzut z Kodeksu karnego. Za popełnione przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości kierującego czeka sprawa sądowa. Mężczyzna za kratami więzienia może spędzić trzy lata. Grozi mu także dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Jako że samochód był jego współwłasnością, musi się liczyć z przepadkiem równowartości pojazdu.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)