Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego 77-letniego kierowcy

środa, 24.5.2023 11:10 180 1

Przyjechał pod sklep będąc kompletnie pijanym. Właściwa postawa świadków pozwoliła na zatrzymanie nieodpowiedzialnego mężczyzny przez wałbrzyskich policjantów ruchu drogowego przy ul. Kasztelańskiej w Wałbrzychu. Okazało się, że 77-letni wałbrzyszanin ledwo trzymał się na nogach. Badanie wykazało, że miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło 23 maja po godzinie 16:00, kiedy upojony alkoholem 77-latek przyjechał do sklepu i zaparkował samochód na pobliskim parkingu. Świadkowie zdarzenia widząc kompletnie pijanego mężczyznę postanowili zadzwonić na Policję i odebrali kierującemu kluczyki nie pozwalając mu kontynuować jazdy. Powiadomieni o zdarzeniu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu chwilę później zatrzymali mężczyznę.

Badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, iż kierujący jest kompletnie pijany. 77-latek miał w organizmie 1,43 promila tej substancji. Następnie policjanci odebrali podejrzanemu prawo jazdy. Teraz za popełnione przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości kierującego czeka sprawa sądowa. 77-latek za kratami więzienia może spędzić 2 lata. Grozi mu także dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

ja czwartek, 25.05.2023 10:50
Stary cap za kółkiem i jeszcze naje...ny.