Udany start rundy MKS-u Szczawno-Zdrój

poniedziałek, 26.4.2021 10:47 671 0

Po ponad 5 miesięcznej przerwie w rozgrywkach na boisko wrócili zawodnicy A-klasy grupa 1 Wałbrzych, a w tym nasz zespół MKS Szczawno-Zdrój. Przed rozpoczęciem rozgrywek wiadome już było, że zawodnicy A-klasy z powodu opóźnionego startu rundy rewanżowej nie rozegrają wszystkich planowanych spotkań. Dokładnie nie uda się rozegrać 3 ostatnich kolejek, więc na pewno nie dojdzie do spotkań rewanżowych podopiecznych Rafała Siczka z zespołami: Zagłębie Wałbrzych, KS Walim i Unia Bogaczowice.

Pierwsze spotkanie zielono-biało-zieonych odbyło się 24 kwietnia o godzinie 16:00 w Szczawnie-Zdroju, a przeciwnikiem drużyny MKS-u był zespół, który zamykał ligową tabelę, czyli PUO Wiśniowa. Jak można było spodziewać się przed spotkaniem, MKS od samego początku „przycisnąl” rywali, którzy w 7 minucie przegrywali już 2:0. Do przerwy padły jeszcze 3 bramki, z czego kolejne 2 dla gospodarzy. Do przerwy widniał więc wynik 4:1.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie, kolejne szybkie trafienie zaliczyli podopieczni Rafała Siczka, którzy wyszli na prowadzenie 5:1. Zawodnicy z Wiśniowej, pomimo niekorzystnego wyniku nie poddawali się i strzelili kolejną bramkę, zmniejszając stratę do gospodarzy. MKS podrazniony tą sytuacją, cały czas atakował, czego efektem były jeszcze dwa trafienia dla gospodarzy. Zawodnicy z Uzdrowiska wygrali ostatecznie 7:2 i dopisali w ligowej tabeli kolejne 3 punkty. Na uwagę zasługuje fakt, że w meczu z Wiśniową w drużynie ze Szczawna-Zdroju zadebiutowało dwóch młodych zawodników: Oliwier Nikiel oraz Damian Malanowski autor ostatniej bramki dla Mineralnych.

Początek rundy rewanżowej rozpoczął się więc zgodnie z planem dla zawodników ze Szczawna, jednak już 1 maja czeka ich najtrudniejszy mecz w tej rundzie, czyli wyjazdowe spotkanie z liderem rozgrywek Górnikiem Wałbrzych. Zapowiada się więc ciekawe spotkanie, które niestety nie będzie możliwe do oglądniecia przez kibiców. Obostrzenia związane z koronawirusem mówią jasno, że mecze piłkarskie odbywają się bez udziału publiczności.

 

MKS Szczawno-Zdrój vs PUO Wiśniowa 7:2

M. Łysakowski x3, W. Choiński x1, T. Lewandowski x1, T. Czechura x1, D. Malanowski x1

Dodaj komentarz

Komentarze (0)