komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 16 lipca 2018

Mariki, Benity

Uciekając przed policją rozbił auto

piątek, 22.6.2018 10:59 , komentarze: 0 , odsłony: 692
kategorie artykułu:

Policjanci Komisariatu Policji I w Wałbrzychu po krótkim pościgu zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i w rejonie wałbrzyskiej dzielnicy Nowe Miasto próbował uciekać. W trakcie legitymowania funkcjonariusze znaleźli przy 21-latku narkotyki, a w wyniku przeprowadzonych dalszych czynności odzyskali skradzionego przez mężczyznę notebooka oraz radioodtwarzacz.

W poprzednim tygodniu policjanci pierwszego komisariatu zauważyli na ul. Bogusławskiego w Wałbrzychu mężczyznę jadącego samochodem osobowym, którego podejrzewali o kradzieże i kradzieże z włamaniami. Kiedy próbowali zatrzymać pojazd do kontroli drogowej przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, młody mieszkaniec Wałbrzycha rozpoczął ucieczkę, która skończyła się dla niego po kilkudziesięciu sekundach. 21-latek wjeżdżając w jeden z zakrętów przy ul. Bogusławskiego w Wałbrzychu rozbił swój samochód.

W trakcie czynności policjanci znaleźli przy zatrzymanym narkotyki w postaci środków psychotropowych pod nazwą alpha PVP katynon. Mundurowi ustalili także, że 21-latek dokonał kilka dni wcześniej kradzieży elementów wyposażenia z remontowanego mieszkania przy ul. Żeromskiego w Wałbrzychu o wartości ponad 2 tysięcy złotych, a także w maju tego roku kradzieży z włamaniami do samochodów przy ul. Basztowej i Krasińskiego w Wałbrzychu. Właściciele pojazdów straty oszacowali na łączną kwotę 900 złotych. Funkcjonariusze odzyskali cześć skradzionego mienia.

Mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu oraz posiadanie narkotyków, kradzież i kradzieże z włamaniami. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10, zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 2 godz temu
dzisiaj, 4 godz temu
dzisiaj, 5 godz temu
niedziela, 15.7.2018 10:10
niedziela, 15.7.2018 09:35
sobota, 14.7.2018 13:20
sobota, 14.7.2018 09:10
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
przewozy międzynarodowe piątka bus
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz