komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

niedziela, 24 marca 2019

Marka, Gabriela

Tymczasowy areszt za zabójstwo dla 38-latka

piątek, 1.3.2019 11:01 , komentarze: 0 , odsłony: 1289
kategorie artykułu:

38-letni mieszkaniec Głuszycy odpowie za zabójstwo, którego dopuścił się w swoim mieszkaniu. Dzięki informacjom operacyjnym ukrywający się na terenie Śląska mężczyzna został zatrzymany we wtorek po południu przez policjantów z Komisariatu Policji w Pyskowicach. Wałbrzyscy funkcjonariusze podczas wykonanych czynności zabezpieczyli na miejscu zbrodni materiał dowodowy. Podejrzanemu grozi teraz kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Głuszyczanin wpadł w ręce policjantów operacyjnych pyskowickiego komisariatu 26 lutego. Na widok stróżów prawa mężczyzna zaczął uciekać. Okazało się, że mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego ukrył się na terenie województwa śląskiego po zabójstwie, którego dokonał w jednym z mieszkań w Głuszycy. 

Bardzo dobra współpraca pomiędzy pyskowickimi a wałbrzyskim policjantami doprowadziła do natychmiastowego ustalenia miejsca przestępstwa. Po sygnale od funkcjonariuszy ze Śląska, policjanci z Głuszycy oraz Wałbrzycha udali się pod wskazany adres. W łazience mieszkania przy ul. Grunwaldzkiej odnaleźli i zabezpieczyli ciało mężczyzny oraz  narzędzie zbrodni. 

W toku przeprowadzonych czynności 38-latek przyznał się do przestępstwa. Zabezpieczone przez policjantów z Pyskowic oraz przez wałbrzyskich funkcjonariuszy dowody pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu zarzutu zabójstwa, za które grozi kara dożywotniego więzienia. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

źródło; KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze


czwartek, 21.3.2019 09:37
wtorek, 19.3.2019 10:34
1
piątek, 15.3.2019 11:46
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki