Tymczasowy areszt za rozbój na 91-letnim mężczyźnie

czwartek, 19.3.2020 09:29 563 0

Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec dwóch mężczyzn: 32-latka i 40-latka, którzy w miniony poniedziałek zaatakowali 91-letniego mężczyznę w jego mieszaniu, a następnie zabrali mu pieniądze w kwocie 500 zł. Był z nimi trzeci mężczyzna, 43-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, wobec którego prokurator zastosował dozór policyjny. Sprawcy zostali zatrzymani przez przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach. 

Do zdarzenia doszło 16 marca w Boguszowie-Gorcach przy. ul Kościuszki w godzinach popołudniowych. Z relacji pokrzywdzonego 91-latka wynikało, że trzech znanych mu z widzenia mężczyzn weszło do jego mieszkania, po czym zaatakowali go szarpiąc za ubrania i przewracając na ziemie. Pokrzywdzony nie miał możliwości obrony. Sprawcy wykorzystali podeszły wiek pokrzywdzonego i używając przemocy zabrali mu pieniądze  w kwocie 500 zł.  Zaraz po zdarzeniu uciekli.
Policjanci z Boguszowa Gorc natychmiast zajęli się sprawą. Na podstawie opisu i zeznań pokrzywdzonego wytypowali mężczyzn mogących mieć związek z tym przestępstwem. Następnego dnia zatrzymali trzech mieszkańców powiatu wałbrzyskiego.
Na podstawie zebranego materiału dowodowego sprawcy usłyszeli zarzut dokonania rozboju. Wszyscy trzej byli już karani. Decyzją sądu dwóch najbardziej agresywnych sprawców 32-latek i 40-latek zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Wobec trzeciego ze sprawców 43-latka prokuratura zastosowała dozór policyjny.  Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)