Tymczasowy areszt za posiadanie i handel narkotykami

wtorek, 17.3.2020 09:48 555 0

Dzielnicowi z Komisariatu Policji V w Wałbrzychu zatrzymali 31-latka podejrzanego o posiadanie i handel narkotykami. W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, iż 31-letni mieszkaniec Wałbrzycha w miesiącu marcu br. sprzedał kilkukrotnie środek odurzający w postaci marihuany osobie małoletniej. Ponadto mundurowi w trakcie przeszukania mieszkania u zatrzymanego ujawnili i zabezpieczyli ponad 90 porcji handlowych marihuany, ponad 30 porcji handlowych meta amfetaminy, wagę elektroniczną oraz gotówkę. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu wobec zatrzymanego mężczyzny zastosował tymczasowy areszt na okres 1 miesiąca.

Dzielnicowi z „piątki” w miniony piątek, 13 marca w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 31-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który w marcu br. miał kilkukrotnie sprzedać małoletniemu marihuanę oraz miał posiadać znaczą ilość narkotyków w swoim mieszkaniu. Podejrzenia policjantów potwierdziły się w stu procentach, w jego mieszkaniu podczas przeszukania, ujawniono i zabezpieczono słoik oraz worek foliowy, a w nich zielony susz, zabezpieczono również wagę elektroniczną, pieniądze oraz woreczek z substancją koloru białego. Badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczone substancje to narkotyki. Do policyjnego depozytu trafiło ponad 90 porcji  marihuany i ponad 30 porcji meta amfetaminy. Kolejne czynności procesowe, prowadzone w związku z zatrzymaniem podejrzanego, potwierdziły, że 31-latek handlował narkotykami.
Podejrzany usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz udzielania ich w celu uzyskania korzyści majątkowej i trafił do policyjnego aresztu. W sobotę 14 marca zatrzymanego doprowadzono do sądu, który wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowaniu na okres 1 miesiąca.
Za posiadanie oraz udzielanie narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej 31-latkowi grozi kara  do 10 lat pozbawienia wolności.
źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)