Tymczasowy areszt dla sprawcy rozboju

poniedziałek, 27.7.2020 11:54 242 0

20-latek został w miniony wtorek zatrzymany przez policjantów z Boguszowa-Gorc i odpowie przed sądem za rozbój. Mężczyzna najpierw pobił swojego rówieśnika z Czarnego Boru, a następnie ukradł mu saszetkę. Wewnątrz niej znajdowały się słuchawki oraz telefon komórkowy. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na najbliższe 2 miesiące.

10 lipca sprawca spotkał na ulicy Głównej w Czarnym Borze znajomego, z którym był w konflikcie. 20-latek najpierw zaatakował swojego rówieśnika uderzając dwukrotnie pięścią w głowę - w ten sposób doprowadzając go do stanu bezbronności - a następnie ukradł mu saszetkę z telefonem komórkowym oraz słuchawkami. Przestępca zaczął również grozić pokrzywdzonemu.
Zastraszony 20-latek ostatecznie zgłosił sprawę policjantom z Boguszowa-Gorc w miniony wtorek. Mundurowi po otrzymaniu informacji o rozboju rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie miejsca pobytu sprawcy. Działania przeprowadzone przez funkcjonariuszy pozwoliły na zatrzymanie przestępcy już po kilkudziesięciu minutach w jednym z mieszkań przy ul. Sportowej w Czarnym Borze.
Młody mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju. Grozi mu teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w stosunku do podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 najbliższych miesięcy. 20-latek trafił do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie. Policjanci w toku wykonywanych czynności odzyskali skradzioną saszetkę.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz