Tymczasowy areszt dla sprawcy podpalenia rozdzielni licznikowej na klatce schodowej

piątek, 24.9.2021 11:40 417 0

Podejrzany o podpalenie rozdzielni licznikowej na klatce schodowej budynku mieszkalnego w Boguszowie-Gorcach oraz kierowanie gróźb karalnych 29-latek został zatrzymany przez policjantów z tej miejscowości. Mężczyzna decyzją sądu trafił już na najbliższe trzy miesiące do aresztu.

Boguszowscy funkcjonariusze informację o podpaleniu w jednym z budynków przy ul. Głównej w Boguszowie-Gorcach otrzymali w minioną niedzielę około godziny 20:30. W wyniku przeprowadzonych działań strażacy szybko ugasili pożar, a policjanci ustalili, że w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a osobą odpowiedzialną za podłożenie ognia może być 29-latek, który był skonfliktowany z innymi lokatorami nieruchomości.

Okazało się, że mężczyzna swoim zachowaniem spowodował całkowite zniszczenie zabezpieczeń przedliczników wraz z wyposażeniem rozdzielni licznikowej, powodując straty w kwocie 6,5 tysiąca złotych. Miał również kierować groźby karalne w kierunku mieszkańców nieruchomości.

Podejrzany 29-latek został zatrzymany kilkadziesiąt minut później nieopodal miejsca zdarzenia. Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu boguszowianin został tymczasowo aresztowany na okres najbliższych 3 miesięcy. Policjanci przewieźli podejrzanego do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)