Tymczasowy areszt dla młodego mężczyzny, który dokonał kradzieży i groził poszkodowanemu

sobota, 17.7.2021 14:13 166 0

Był skonfliktowany z lokatorami, dlatego włamał się do pomieszczeni gospodarczego, a następnie wykradł z niego kanister z paliwem i zagroził jednemu z mieszkańców pobiciem oraz podpaleniem motorowerów znajdujących się wewnątrz pomieszczenia. Dzięki reakcji pokrzywdzonego mężczyzny i szybkim działaniom wałbrzyskich policjantów, 21-latek został zatrzymany, a następnie decyzją sądu tymczasowo aresztowany na okres najbliższych trzech miesięcy.

Do interwencji doszło w miniony poniedziałek koło południa na terenie jednej z posesji przy ul. Głównej w Boguszowie-Gorcach. Mieszkańcom nie podobało się, że mężczyzna od dłuższego czasu zamieszkuje na strychu budynku. Żądali, aby go opuścił. 21-latek nie chciał się na to zgodzić. W ramach odwetu postanowił włamać się do pomieszczenia gospodarczego i wykraść z niego kanister z paliwem. Następnie zagroził jednemu z lokatorów pobiciem oraz podpalaniem znajdujących się tam jednośladów. Spłonąć mógł jednak cały budynek.

49-latkowi na szczęście udało się zapobiec wznieceniu ognia. Sprawca jednak uciekł. Wtedy to mieszkańcy wezwali na miejsce zdarzenia policjantów, którzy chwilę później - po krótkich poszukiwaniach - zatrzymali 21-latka. Młody boguszowianin znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że miał blisko pół promila tej substancji w organizmie.

Na wniosek funkcjonariuszy ostatecznie Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, w związku z dokonaniem przez niego włamania oraz groźbami karalnymi, które wzbudziły w 49-letnim mieszkańcu Boguszowa-Gorc uzasadnioną obawę. Podejrzany może teraz trafić za karty więzienia na 10 lat.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży

Dodaj komentarz

Komentarze (0)