Trzy poszukiwane osoby w rękach policji. Za swoje występki odpowiedzą teraz przed sądem

czwartek, 4.4.2024 14:07 351 0

Trzy kolejne osoby poszukiwane wpadły w ręce wałbrzyskich policjantów. Pierwszy z mężczyzn, 21-latek od dłuższego czasu unikał stawienia się przed prokuraturą do prowadzonego przez ten organ postępowania karnego związanego z oszustwami. Dwóch kolejnych ma natomiast do odsiadki kary więzienia zasądzone przez sąd. 39-latek został skazany na karę pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe, a 37-latek za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

W środę, 3 kwietnia chwilę po godzinie 12:00 w ręce policjantów prewencji pierwszego komisariatu na ulicy ul. Malczewskiego na Piaskowej Górze wpadł 21-latek. W trakcie wykonywanych czynności potwierdziło się, że mężczyzna była poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Szczytnie celem ustalenia miejsca obecnego pobytu. A chodziło o aktualnie prowadzone przez tą jednostkę postępowanie karne związane z oszustwami na tym terenie. Po wykonanych czynnościach wałbrzyszanin ostatecznie został zwolniony.

Przed godziną 17:00 dzielnicowi z tej samej jednostki udali się na ul. Piotrowskiego. Efektem podjętych czynności było zatrzymanie na terenie jednej z posesji przy tej ulicy 39-latka, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze roku i trzech miesięcy za wcześniejsze posiadanie i handel narkotykami. Mężczyzna noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań, a dzisiaj przed południem trafi do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd ostatecznie zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie kraju.

Około godziny 20:30 natomiast policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy udali się na al. Wyzwolenia do Śródmieścia. To właśnie tam, w jednym z mieszkań, zatrzymali poszukiwanego 37-latka, który wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu miał do odsiadki w więzieniu sześć miesięcy za tzw. niealimentację. Mężczyzna również osadzony został na noc w celi w wałbrzyskiej komendzie. Dzisiaj trafi do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie ostatecznie przewieziony do więzienia.

Przypominamy, że każdy kto powinien odbywać karę pozbawienia wolności, czy też karę zastępczą aresztu za popełnione przestępstwo lub wykroczenie, ale ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, musi się liczyć z zatrzymaniem.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)