Trzy osoby zatrzymane w związku z włamaniem do mieszkania

czwartek, 29.7.2021 10:40 1428 0

W nocy z soboty na niedzielę doszło do włamania do jednego z mieszkań w Mieroszowie. Łupem sprawców padł m.in. sprzęt elektroniczny. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach w toku wykonanych bezpośrednio po zgłoszeniu czynności zatrzymali trzy osoby – kobietę oraz dwóch mężczyzn. U jednego z podejrzanych znaleźli część skradzionego mienia. Mężczyźni usłyszeli również kolejny zarzut włamania do garażu. Cała trójka przyznała się do popełnionych czynów i stanie teraz przed sądem.

Boguszowscy policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańców budynku przy ul. Kopernika w Mieroszowie w niedzielę w środku nocy. Ze splądrowanych pomieszczeń zniknęły telewizor, wzmacniacz audio, gryf z obciążeniem, konsola do gier, a także plecak z portfelem i dokumentami. Przeprowadzone czynności na miejscu zdarzenia pozwoliły na wytypowanie osób odpowiedzialnych za popełnienie przestępstwa

Już przed południem w ręce mundurowych na ul. Wałbrzyskiej w Mieroszowie wpadła 20-latka. Następnego poranka funkcjonariusze udali się do Świebodzic, gdzie zatrzymali 44-latka, oraz do Unisławia Śląskiego skąd z miejsca zamieszkania do jednostki Policji doprowadzony został 27-latek. Starszy z mężczyzn część skradzionego mienia ukrywał w pomieszczeniu gospodarczym usytuowanym przy ul. 1 Maja. To właśnie tam policjanci zabezpieczyli utracone w wyniku procederu przestępczego przedmioty.

W toku wykonanych dalszych czynności procesowych mundurowi udowodnili obu mężczyznom dokonanie włamania w nocy z 1 na 2 lipca tego miesiąca do garażu usytuowanego przy ul. Tkackiej w Mieroszowie, skąd zniknęły elektronarzędzia o wartości 4 tysięcy złotych.

Wszyscy podejrzani podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Prokurator zastosował w stosunku do trojga złodziei środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)