komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 16 stycznia 2021

Marcelego, Włodzimierza

Trzy nowe radiowozy trafiły do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu

wtorek, 5.1.2021 15:50 , komentarze: 1 , odsłony: 414
kategorie artykułu:

4 stycznia na dziedzińcu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do trzech nowych nieoznakowanych pojazdów służbowych. Samochody zakupione zostały dzięki zaangażowaniu i wsparciu samorządów terytorialnych Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego, które w połowie finansowały przedsięwzięcie. Pozostała część pochodziła z budżetu Policji.

O godz.13:00 na placu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie trzech nowych nieoznakowanych radiowozów. Nowe pojazdy służbowe zostały zakupione z Programu Modernizacji Policji oraz z budżetów samorządów terytorialnych Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego. Trzy pojazdy marki Kia Ceed, wyposażone są w silnik diesla o pojemności 1.6 l i mocy 141 km. Koszt zakupu jednego takiego samochodu wyniósł 94 980 złotych. Dofinansowanie ze strony samorządów pokryło 50% ceny zakupu każdego pojazdu. Prezydent Miasta Wałbrzycha na zakup samochodów policyjnych przeznaczył 47 500 złotych. Starosta Powiatu Wałbrzyskiego przekazał na ten cel 32 000 złotych. Natomiast po 16 000 złotych przekazały wałbrzyskie gminy takie jak: Szczawno-Zdrój, Czarny Bór, Mieroszów i Stare Bogaczowice.

Nowe nieoznakowane radiowozy będą służyć policjantom z wałbrzyskiej komendy oraz z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, a także funkcjonariuszom z Boguszowa - Gorc do patrolowania terenu miasta i powiatu wałbrzyskiego.

Dodatkowo podczas uroczystości symbolicznie zostały przekazane kluczki do pojazdu o napędzie elektrycznym marki Hyundai, który już wcześniej trafił do policjantów z wałbrzyskiej drogówki. Zakup tego typu nowoczesnego i ekologicznego pojazdu został sfinansowany przez Komendę Główną Policji oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w układzie 50% na 50%.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządów terytorialnych Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego oraz kadra kierownicza Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Pojazdy poświęcił proboszcz ks. kanonik Jacek Biernacki – kapelan wałbrzyskich policjantów.

Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu kom. Krzysztof Lewandowski podziękował w imieniu podległych mu funkcjonariuszy za nowe radiowozy podkreślając, iż służyć one będą zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego oraz pozwolą policjantom jeszcze lepiej wykonywać swoje zadania na rzecz mieszkańców.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

piątek, 15.1.2021 15:16
piątek, 15.1.2021 11:15
czwartek, 14.1.2021 15:02
środa, 13.1.2021 15:23
środa, 13.1.2021 12:07
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz