Trzy kolejne osoby zatrzymane na kierowaniu samochodami pod wpływem alkoholu

czwartek, 11.8.2022 09:03 0

Wałbrzyscy funkcjonariusze oraz policjanci z Głuszycy w ciągu ostatnich dwóch dni zatrzymali w Wałbrzychu oraz regionie trzech kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu, w tym dwóch w stanie nietrzeźwości. Jeden z mężczyzn nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Przypominamy, że każdy zatrzymany pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu musi się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną.

We wtorek przed godzina pierwszą w nocy policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy pełnili służbę na terenie Podgórza. To właśnie na ul. Świdnickiej mundurowi postanowili sprawdzić stan trzeźwości kierującego poruszającego się samochodem osobowym. Okazało się, że 22-letni mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Miał 0,52 promila tej substancji w organizmie. Ponadto nie posiadał prawa jazdy.

Tego samego dnia około godziny 6:45 policjanci z Głuszycy patrolowali Zagórze Śląskie. Na ul. Głównej zatrzymali 52-letniego mieszkańca tej miejscowości. Podczas badania okazało się, że podejrzany wydmuchał 0,57 promila alkoholu, dlatego jego prawo jazdy zostało zatrzymane przez mundurowych.

Dzisiejszy poranek to zatrzymany pod wpływem alkoholu przez funkcjonariuszy ruchu drogowego przed godziną 10:00 na ul. 1 Maja w Wałbrzychu 61-letni kierujący samochodem osobowym. Wałbrzyszanin wydmuchał 0,27 promila alkoholu. W trakcie kontroli utracił uprawnienia dla kierowania pojazdami.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)