komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

Trzej kierujący z zakazami sądowymi zatrzymani

poniedziałek, 3.8.2020 10:33 , komentarze: 0 , odsłony: 136
kategorie artykułu:

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców miasta oraz powiatu wałbrzyskiego policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych trzech kierujących, którzy poruszali się samochodami pomimo orzeczonych przez sąd zakazów kierowania pojazdami. Jeden z nich dodatkowo był nietrzeźwy, a drugi poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym

W czwartek 30 lipca po godzinie 19:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przy ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu zatrzymali na gorącym uczynku 20-latka, który jechał samochodem, pomimo iż miał wydany sądowy zakaz kierowania pojazdami. Samochód młodego wałbrzyszanina po wykonanych czynnościach trafił na parking strzeżony.

Tego samego dnia – około godziny 20:30 – tym razem funkcjonariusze prewencji zatrzymali do kontroli drogowej 47-latka. Mieszkaniec Dziećmorowic jechał ul. Świdnicką w Wałbrzychu samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 1,32 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu. I jego samochód po wykonanych przez mundurowych czynnościach odholowany został na parking strzeżony.

Natomiast około godziny 21:30 funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali na ul. 11 listopada w Wałbrzychu kolejnego mieszkańca tego miasta - 38-latka. Jechał on samochodem osobowym pomimo aktywnego zakazu sądowego, a dodatkowo był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym za popełnione wcześniej przestępstwa.

Teraz wszyscy podejrzani staną przed sądem. Mężczyźni mogą trafić za kraty więzienia na 5 lat. Po raz kolejny przypominamy najważniejsze zasady, które cechują rozsądnego kierowcę: Piłem, nie jadę! Nie mam uprawnień, bądź straciłem uprawnienia, także nie jadę!

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

środa, 16.9.2020 11:23
niedziela, 13.9.2020 08:48
wtorek, 8.9.2020 10:25
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz