komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

piątek, 23 października 2020

Marleny, Seweryna


Trzech złodziei zatrzymanych przez policjantów. Jeden z nich to 16-latek

wtorek, 6.10.2020 09:38 , komentarze: 0 , odsłony: 179
kategorie artykułu:

W ostatnich dniach trzech złodziei wpadło w ręce policjantów z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. Wśród nich był 16-latek, któremu policjanci z Boguszowa-Gorc udowodnili również posiadanie narkotyków oraz wymuszenie rozbójnicze na własnej matce.

W środowy wieczór policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu realizując informacje własne udali się na ul. Konopnickiej w Wałbrzychu, gdzie przebywał 32-latek odpowiedzialny za dokonanie w ostatnim czasie kradzieży na tej ulicy. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i w toku wykonanych czynności procesowych udowodnili mu, że w okresie od 16 do 24 września tego roku w krótkich odstępach czasu wykradł łącznie 30 sztuk łapek na muchy, 14 sztuk doniczek na kwiaty oraz plastykowy koszyk, powodując straty w kwocie blisko 750 złotych na rzecz właściciela jednego ze sklepów. 

Tego samego dnia późnym wieczorem funkcjonariusze tego samego zespołu operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali na ul. 1 Maja na Sobięcinie 19-latka. Mundurowi wcześniej ustalili, że mężczyzna 19 września tego roku wykorzystał nieuwagę 15-letniego wałbrzyszanina bawiącego się na podwórku przy ul. Kani i ukradł mu rower o wartości 1300 złotych.

Trzeci ze sprawców wpadł na gorącym uczynku - w ręce tym razem funkcjonariuszy z Boguszowa-Gorc – w czwartkową noc po tym, jak dokonał włamania do jednego z pomieszczeń na strychu budynku znajdującego się przy ul. Sienkiewicza w tej miejscowości. Okazało się, że złodziej to 16-latek, a utracone mienie o łącznej wartości 2,5 tysiąca złotych to elektronarzędzia, które policjanci ostatecznie odzyskali. W toku wykonanych dalszych czynności procesowych z nieletnim, funkcjonariusze udowodnili mu dokonanie dwóch innych podobnych czynów karalnych, a także posiadanie narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany oraz wyłudzenie na początku sierpnia od własnej matki - poprzez przemoc i groźby pozbawienia życia - 20 złotych.

Wszyscy sprawcy przyznali się do popełnionych czynów i złożyli wyjaśnienia. 32 oraz 19-latkowi za kradzieże grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. O losie 16-latka zadecyduje natomiast sąd rodzinny. Przypominamy, że wg Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

źródło: KMP w Wałbrzychu 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.10.2020 09:40
wtorek, 13.10.2020 09:33
poniedziałek, 5.10.2020 11:20
wtorek, 29.9.2020 12:04
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele