Trzech złodziei zatrzymanych, odzyskano część skradzonego mienia

czwartek, 6.5.2021 11:22 224 0

W ostatnich dniach kwietnia trzech złodziei wpadło w ręce policjantów z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu. Mężczyźni odpowiedzą za kradzieże lub włamania, których dokonali w ostatnim okresie na terenie naszego miasta oraz innego powiatu. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec kwietnia br. w godzinach porannych policjanci z jedynki zostali zawiadomieni o kradzieży z włamaniem do hurtowni przy ul. Prostopadłej w Wałbrzychu. W toku wykonanych czynności operacyjnych, kilkanaście minut od otrzymania zgłoszenia funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego wałbrzyszanina, który włamał się do z hurtowni, gdzie ukradł elementy sanitarne o wartości 2683 złotych. Mundurowi odzyskali część skradzionego mienia na kwotę 2338 złotych. Podejrzany noc spędził w jednej z cel wałbrzyskiej komendy. Po wykonanych czynnościach procesowych usłyszał zarzut i stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

W tym samym dniu w godzinach popołudniowych, tym razem funkcjonariusze z grupy operacyjno-rozpoznawczej z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali 37-letniego wałbrzyszanina podejrzanego o liczne włamania i kradzieże na terenie Wałbrzycha i innych powiatów. Policjanci udowodnili młodemu mężczyźnie, że 10 kwietnia br. w Lublinie po uprzednim rozgięciu drzwi przesuwnych, dostał się do wnętrza sklepu spożywczego, skąd zabrał ponad 160 paczek papierosów różnych marek oraz alkohol na łączną sumę 1672,99 złotych. W toku dalszych czynności z zatrzymanym mężczyzną policjanci udowodnili mu dokonanie w okresie od 15 do 19 marca br. trzech kradzieży, których dokonał w jednym z marketów w dzielnicy Podzamcze, gdzie z półek sklepowych zniknęły artykuły kosmetyczne o łącznej wartości ponad 1 tysiąca złotych. Podejrzany przyznał się do dokonania wszystkich przestępstw. Teraz za popełnione czyny wałbrzyszanin również może trafić za kraty więzienia na 10 lat.

Ostatni ze złodziei w dniu wczorajszym po godzinie 18:00 wpadł w ręce dzielnicowych z jedynki, którzy bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali na gorącym uczynku 26-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna ukradł w jednym z marketów budowlanych przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu sprzęt budowlany o wartości 1316 złotych. Mundurowi odzyskali skradzione mienie w całości. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu i odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło; KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz