komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

poniedziałek, 17 czerwca 2019

Laury, Marcjana

Trzech wandali w rękach policjantów

środa, 22.5.2019 09:27 , komentarze: 0 , odsłony: 146
kategorie artykułu:

W minioną sobotę, 18 maja wałbrzyscy policjanci zatrzymali trzech wandali. Dwóch bezpośrednio po zdarzeniu, a jednego w wyniku realizacji prowadzonego wcześniej postępowania. Jeden z nich uszkodził szybę w autobusie, drugi parasol ogrodowy, a trzeci drzwi toalety na Dworcu Miasto.

W sobotnią noc funkcjonariusze pierwszego komisariatu zostali poinformowani o tym, że na Podzamczu przy ul. Fortecznej mężczyzna w stanie upojenia alkoholowego podpalił parasol ogrodowy znajdujący się na terenie lokalu gastronomicznego. Policjanci, którzy przybyli na miejsce szybko ustalili, że właściciel zwrócił uwagę 32-latkowi na niewłaściwe zachowanie, a ten w odwecie dokonał zniszczenia mienia. Podejrzany całą noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty.

Kilkanaście godzin później funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu otrzymali wezwanie na ul. 11 Noworudzką w Wałbrzychu. Według zgłoszenia około godziny 16:50 awanturujący się mężczyzna na jednym z przystanków kopał w autobus komunikacji miejskiej, a następnie butelką z piwem rzucił w jego kierunku, uszkadzając boczną szybę. Chwilę po zgłoszeniu 30-latek, który także znajdował się w stanie nietrzeźwości trafił w ręce mundurowych i noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań.

Tego samego dnia w wyniku realizacji informacji własnej policjanci Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali na ul. Niepodległości 18-latka, który 14 kwietnia tego roku na Dworcu Miasto uszkodził wpłatomat oraz drzwi toalety tego obiektu.

Podejrzani przyznali się do popełnionych czynów. We wszystkich przypadkach szkody oszacowane zostały na kwotę około tysiąca złotych. Wandale staną przed sądem. Za zniszczenie mienia grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

piątek, 14.6.2019 09:52
poniedziałek, 10.6.2019 10:16
poniedziałek, 10.6.2019 10:14
piątek, 7.6.2019 09:21
środa, 5.6.2019 13:15
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
SKUP AUT
SKUP AUT
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork