komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 28 października 2020

Szymona, Tadeusza


Trzech nietrzeźwych kierujący, jeden po wpływem narkotyków i odzyskany skradziony motorower

wtorek, 8.9.2020 09:51 , komentarze: 0 , odsłony: 158
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze z Wałbrzycha zatrzymali w ostatnich dniach na terenie miasta oraz powiatu wałbrzyskiego czterech mężczyzn – trzech z nich kierowało pojazdami w stanie nietrzeźwości, a jeden najprawdopodobniej znajdował się pod wpływem narkotyków. Mundurowi podczas kontroli ujawnili także skradziony w 2016 roku motorower. 

W poprzedni czwartek przed północą policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Szmidta w Wałbrzychu 35-letniego kierującego motorowerem. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u mieszkańca Wałbrzycha blisko 1,60 promila tej substancji w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna kierował jednośladem, który w listopadzie 2016 roku został skradziony z jednego z parkingów w Krakowie. Pojazd został więc zabezpieczony do celów procesowych.

W sobotę funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali natomiast na ul. Andersa w Wałbrzychu 39-letniego wałbrzyszanina, który przyznał policjantom, że zażywał środki odurzające. Dla potwierdzenia tego faktu mundurowi zlecili wykonanie badania krwi kierującego. Podczas czynności ustalili również, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W niedzielę po 1:00 w nocy funkcjonariusze prewencji kontrolowali na pl. Tuwima w Wałbrzychu jadącego samochodem osobowym 21-latka. W jego przypadku badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad promil tej substancji organizmie. Nie minęły trzy godziny, a w ręce policjantów prewencji pierwszego komisariatu w Szczawnie-Zdroju na ul. Kościuszki wpadł 30-letni wrocławianin. Mężczyzna wydmuchał blisko 1,80 promila alkoholu.

Po raz kolejny apelujemy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol lub narkotyki, uniemożliwmy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, który przekaże informację Policji, a dyżurny najbliższej jednostki wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.10.2020 09:40
wtorek, 13.10.2020 09:33
poniedziałek, 5.10.2020 11:20
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz