komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 5 kwietnia 2020

Ireny, Wincentego


Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymali wałbrzyscy policjanci w miniony weekend

wtorek, 18.2.2020 09:38 , komentarze: 1 , odsłony: 669
kategorie artykułu:

W miniony weekend policjanci na drogach powiatu wałbrzyskiego wyeliminowali z ruchu dwóch mężczyzn oraz jedną kobietę, którzy pomimo wypitego alkoholu ruszyli w drogę jako kierujący. Obydwaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego. Każdy z nich miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 43-letni kierowca golfa jechał wbrew orzeczonemu zakazowi a 26-letni kierujący poruszał się pod drodze motorowerem niedopuszczonym do ruchu. Na drogę wyjechała też 17-letnia mieszkanka powiatu wałbrzyskiego, która prowadziła pojazd mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie, nie posiadając uprawnień do kierowania. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. W przypadku złamania orzeczonego zakazu kara pozbawienia wolności wzrasta do lat 5.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach w miniony piątek (14 lutego) z polecenia dyżurnego udali się do miejscowości Borówno, gdzie w przydrożnym rowie miał znajdować się pojazd. Po przybyciu na miejsce, mundurowi ujawnili pojazd marki vw golf, w pojedzie nie było żadnej osoby. W wyniku penetracji terenu zauważyli mężczyznę, który na ich widok chował się za pobliskie drzewa. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jak się później okazało 43-latek miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów na okres 10 lat od maja 2016 roku. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem.

Do zatrzymania kolejnego nietrzeźwego kierującego doszło w minioną sobotę (15 lutego) o godz 17:00 w miejscowości Cieszów. Z polecenia Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu funkcjonariusze z wałbrzyskiej drogówki udali się do na drogę w kierunku Świebodzic,  gdzie w rowie miał znajdować się motorower i z relacji świadka zdarzenia,  kierujący nim mężczyzna po nieudanej próbie wyciągnięcia pojazdu z rowu porzucił go i oddalił się. Po przybyciu na miejsce policjanci w odległości około 150 metrów od zdarzenia zauważyli uciekającego mężczyznę. Udali się w bezpośredni pościg i zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, kierowcę porzuconego motoroweru. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca motoroweru miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto kierujący poruszał się motorowerem nie dopuszczonym do ruchu - brak rejestracji pojazdu oraz ważnego OC. Motorower został zabezpieczony na parkingu strzeżonym a o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

W minioną sobotę (14 lutego) uwagę wałbrzyskich policjantów z Wydziału Prewencji zwrócił jadący samochód, który poruszał się po drodze cały zabrudzony z ułamaną tylną wycieraczką.  Mundurowi postanowili zatrzymać kierującego pojazdem do kontroli. Pomimo wydawanego za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecenia zatrzymania pojazdu, kierujący kontynuował swoja jazdę. Pojazd zatrzymał się dopiero po kilkunastu metrach. Po otwarciu drzwi pojazdu wyczuwalna była woń alkoholu, funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że 17-letnia kierująca jest nietrzeźwa. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości tylko to potwierdziło. Wykazało bowiem, że kobieta miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie, ponadto prowadziła pojazd nie posiadając do tego uprawnień. Kierująca trafiła do policyjnego aresztu i odpowie teraz za swój czyn przed sądem. 

Przypomnijmy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień grożą wysokie kary. Poza tą dotkliwą finansową sąd na podstawie Kodeksu Karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2. Konsekwencje wzrastają, jeśli kierowca złamanie orzeczony mu zakaz prowadzenia pojazdów. Wówczas kara wzrasta do 5 lat pozbawienia wolności.

Zwracamy się  więc po raz kolejny z apelem. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwmy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki Policji (lub przekazać informacje pod numerem alarmowym 112), który wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania. Każde zdarzenie z nietrzeźwym kierującym może przecież zakończyć się tragedią dla jego uczestników.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

Ale to patologia gdzie taki pijany człowiek jedzie ? zabić...
środa, 19.02.2020 05:34 autor: Swidniczanin
piątek, 3.4.2020 18:08
65
piątek, 3.4.2020 17:56
piątek, 3.4.2020 11:38
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKUP AUT
SKUP AUT