komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

czwartek, 22 sierpnia 2019

Cezarego, Tymoteusza

Trzech kierujących z zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymanych jednego dnia!

czwartek, 1.8.2019 09:22 , komentarze: 0 , odsłony: 450
kategorie artykułu:

Trzech kierujących z wydanymi przez sąd zakazami kierowania pojazdami zostało zatrzymanych 31 lipca przez wałbrzyskich policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze mówią stanowcze NIE wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i przypominają jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy.

57-letni mieszkaniec Świdnicy trafił w ręce policjantów po godzinie 12:00 na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu, kiedy jechał samochodem dostawczym. Po godzinie 17:00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali natomiast do kontroli drogowej na ul. Wilczej w Wałbrzychu 31-letniego wałbrzyszanina jadącego samochodem osobowym. Nie minęła godzina, a kolejny patrol ruchu drogowego w Starych Bogaczowicach kontrolował 33-letniego mieszkańca tej miejscowości. W każdym z przypadków uczestnicy ruchu drogowego mieli wydane przez sądy w Świdnicy, Wałbrzychu oraz Lublinie zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznym.

Policjanci przypominają. W przypadku zatrzymania do kontroli drogowej kierującego bez uprawnień, funkcjonariusze mogą nałożyć na sprawcę wykroczenia mandat karny w wysokości 500 złotych. W wielu przypadkach jednak kończy się na sporządzeniu dokumentacji do sądu, który to natomiast ma prawo orzec w stosunku do kierującego zakaz kierowania pojazdami. To z kolei oznacza, że w przypadku kolejnego spotkania z policjantami na drodze, osoba odpowiada już za przestępstwo, nie za wykroczenie.

Przypominamy, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku kierowania pojazdem po wydaniu przez sąd zakazu sądowego sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Apelujemy! Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwmy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, który przekaże informacje Policji, a dyżurny wyśle w miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy osoby, które nie posiadały nigdy uprawnień, z różnych powodów utraciły wcześniej prawo jazdy, mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.8.2019 14:37
czwartek, 15.8.2019 07:55
1
poniedziałek, 12.8.2019 10:02
poniedziałek, 5.8.2019 15:51
niedziela, 4.8.2019 09:10
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele