Trzech kierujących z sądowym zakazem zatrzymanych. Jeden z nich jechał za szybko, bez pasów, z pękniętą przednią szybą i źle przewożonym ładunkiem

środa, 14.9.2022 12:59 103 0

We wtorek 13 września w ciągu kilku godzin, wałbrzyscy policjanci zatrzymali trzech kierujących, którzy nie zastosowali się do zakazów sądowych lub wsiedli „za kółko” swoich samochodów pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami. Jeden z mężczyzn popełnił dodatkowo szereg wykroczeń w ruchu drogowym, za co otrzymał wysoką grzywnę. Teraz kierujący w wieku 37, 31 i 32 lat odpowiedzą za swoje czyny przestępcze przed sądem. Przypominamy, że działania mające na celu eliminowanie z ulic Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego właśnie przestępców drogowych będą kontynuowane codziennie.

13 września około godziny 8:30 policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Batorego w Wałbrzychu 37-letniego mieszkańca naszego miasta, który kierował samochodem osobowym, pomimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w 2022 roku zakazu kierowania pojazdami.

Godzinę później w ręce funkcjonariuszy ruchu drogowego wpadł jadący ul. Uczniowską w Wałbrzychu 32-letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna poruszał się samochodem osobowym, a miał wydaną przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha decyzję o cofnięciu wobec niego uprawnień. Dodatkowo popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Przekroczył prędkość o 45 km/h na godzinę, w trakcie jazdy nie stosował pasów bezpieczeństwa, jechał samochodem z pękniętą szybą czołową oraz nie zabezpieczył właściwie przewożonego w przestrzeni bagażowej ładunku, za co został ukarany mandatami karnymi w łącznej kwocie 1200 złotych. Policjanci zatrzymali także dowód rejestracyjny pojazdu.

Po godzinie 16:00 na ul. Wyszyńskiego w Wałbrzychu patrol zespołu wywiadowców sprawdził, czy prawo jazdy posiada natomiast 31-letni mieszkaniec naszego miasta. Funkcjonariusze szybko ustalili, że mężczyzna kierujący samochodem osobowym miał orzeczony przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w 2022 roku zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Przypominamy, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień do prowadzenia pojazdów kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. W tej sytuacji przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku popełnienia tego drugiego przestępstwa sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Oczywiście kierujących czekają także wysokie grzywny.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)