Trzech agresorów w rękach policji, jeden został tymczasowo aresztowany

czwartek, 29.4.2021 11:00 479 0

Trzech agresywnych mężczyzn wpadło w ostatnim czasie w ręce policjantów Komisariatu Policji I w Wałbrzychu. W pierwszym ze zdarzeń 23-latek zaatakował 42-letniego mieszkańca Wałbrzycha, a pokrzywdzony z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. W drugim przypadku dwóch podejrzanych w wieku 41 i 47 lat pobiło na ulicy cztery inne osoby. Decyzją sądu młodszy z mężczyzn został tymczasowo aresztowany. Funkcjonariusze ustalili, że to przestępstwo miało charakter chuligański.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło 1 kwietnia około godziny 21:00 na Biały Kamieniu. Na miejscu interwencji policjanci prewencji zostali dwie kompletnie pijane osoby, których relacje były rozbieżne. Pierwsze ustalenia wskazywały, że 23-letni mężczyzna bez przyczyny zaatakował przy ul. Daszyńskiego 42-latka, najpierw uderzając go w twarz a następnie, kiedy ten się przewrócił, kopiąc po całym ciele. Ostatecznie sprawca miał jeszcze trafić w plecy pokrzywdzonego ustawionym na ulicy pojemnikiem na odpady. 42-latek tego samego wieczora trafił do szpitala. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze pozwoliły na potwierdzenie faktu uszkodzenia ciała u innej osoby przez 23-latka, dlatego agresor trafił w ręce policjantów kryminalnych pierwszego komisariatu, a następnie do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Wałbrzyszanin odpowie za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu u 42-latka, za co grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5. Podejrzany ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego oraz został objęty dozorem policyjnym.

Drugie ze zdarzeń miało miejsce 18 kwietnia po godzinie 2 w nocy na Podzamczu. Tym razem policjanci pierwszego komisariatu otrzymali zgłoszenie o pobiciu czworga osób przez dwóch nieznanych im mężczyzn. Na miejscu poszkodowani oświadczyli, że zostali zaatakowani przez agresorów bez przyczyny. Jeden z pokrzywdzonych miał poważne obrażenia głowy, a łącznie dwie osoby trafiły do szpitala. Dokonane tej samej nocy czynności operacyjne doprowadziły do zatrzymania pierwszego z podejrzanych o popełnienie przestępstwa przy ul. Hetmańskiej. 41-letni wałbrzyszanin po wykonanych czynnościach trafił ostatecznie do aresztu śledczego, gdyż decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu został tymczasowo aresztowany na okres najbliższych trzech miesięcy. Jako że działał w warunkach recydywy, a zdarzenia miało charakter chuligański, mężczyzna może teraz spędzić za kratami więzienia 7,5 roku, gdyż odpowie za udział w pobiciu, którego efektem było spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu u jednego z pokrzywdzonych. Dalsze działania funkcjonariuszy kryminalnych tej jednostki pozwoliły na zatrzymanie drugiego ze sprawców – 47-latka - w miniony wtorek. On również trafi przed oblicze sądu. Jemu za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz