komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 26 czerwca 2019

Jana, Pawla

Trwa 12. Festiwal Reżyserii Filmowej w Wałbrzychu

wtorek, 4.6.2019 09:56 , komentarze: 0 , odsłony: 399
kategorie artykułu:

Do piątku Wałbrzych będzie filmową stolicą Polski. Gala w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu oficjalnie rozpoczęła pierwszego czerwca tegoroczne święto reżyserów. Inauguracji dokonał Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha, który podczas  wieczoru wręczył Markowi Koterskiemu statuetkę Kryształowego Dzika, za wybitne osiągnięcia w sztuce reżyserskiej.

-  Czuję się zaszczycony i szczęśliwy, rozumiecie Państwo dlaczego ? Powiedziałem ostatnio synowi, że nam się nie śniło, że wszystko tak dobrze pójdzie, że będziemy tu razem….Ale muszę powiedzieć, że od lat najważniejszą nagrodą jesteście Wy, widzowie. Miłość widzów jest lekiem na całe zło, na wszystkie trudności…- mówił Marek Koterski odbierając nagrodę.

- Jestem szczęśliwy, że mogę prowadzić galę, na której mój ukochany tato dostaje nagrodę – mówił syn reżysera Michał Koterski, który galę prowadził wraz z Sonią Bohosiewicz.

Twórca m.in. kultowego „ Dnia świra”, „Ajlawju”, „Porno” czy „Życia  wewnętrznego” wcześniej spotkał się z publicznością w Sztygarówce Starej Kopalni, gdzie odpowiadał na pytania publiczności, opowiadał o swojej pracy czy relacji z synem  Miśkiem Koterskim.

W pierwszym dniu festiwalu widzowie zobaczyli ostatni film reżysera pt. „7 uczuć”, w którym zagrali – wcielając się w postaci dzieci- m.in. Katarzyna  Figura, Sonia Bohosiewicz, Michał Koterski, Tomasz Karolak i Marcin Dorociński.

Drugi dzień festiwalu- niedziela - to pokaz konkursowego filmu  "Wilkołak" w reżyserii Adriana Panka oraz obsypana nagrodami „Podróż do Buenos Aires” –  monodram w wykonaniu Gabrieli Muskały.

Do piątku w wałbrzyskiej Starej Kopalni publiczność będzie miała okazję  zobaczyć jeszcze cztery filmy konkursowe, spektakle m.in. „Nie lubię Pana, panie Fellini” – monodram w wykonaniu Małgorzaty Bogdańskiej czy „Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania” – komediowe przedstawienie z udziałem Piotra Gąsowskiego i Katarzyny Skrzyneckiej, a także spotkać się z twórcami: Sylwestrem  Chęcińskim, Feliksem Falkiem, Markiem Koterskim, Januszem Kondratiukiem, Ewą Bukowską, Magdaleną  Popławską, Januszem Chabiorem czy Małgorzatą Kożuchowską.

Festiwal zakończy w piątek gala podczas której poznamy laureata Złotego Dzika za najlepszą reżyserię filmu z ostatniego roku oraz laureata Kryształowego Dzika za twórczą  współpracę aktora z reżyserem. Wieczór uświetni premierowy recital Piotra Machalicy "Pamiętajmy o ogrodach".

 

Wasze komentarze

wczoraj, 16 godz temu
1
poniedziałek, 24.6.2019 11:46
poniedziałek, 24.6.2019 09:13
piątek, 21.6.2019 09:00
czwartek, 20.6.2019 07:50
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki