Troje złodziei w rękach policji

sobota, 18.9.2021 13:44 656 0

Tylko w środę w ręce policjantów kryminalnych drugiego komisariatu wpadło troje złodziei. Pierwszy z nich – 37-latek - przed sądem odpowie za kradzież w jednym ze sklepów telefonu komórkowego, a dwoje pozostałych przestępców – 23-latków - za kradzież elektronarzędzi w placówce handlowej w Boguszowie-Gorcach. O losie podejrzanych zadecyduje teraz sąd.

15 września koło południa wałbrzyscy funkcjonariusze zostali powiadomieni o kradzieży telefonu komórkowego na szkodę praktykantki jednego ze sklepów w centrum Wałbrzycha. Policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu na miejscu ustalili, że sytuację pozostawienia przez 16-latkę odbiornika bez opieki wykorzystał klient placówki, który po dokonaniu przestępstwa uciekł z miejsca zdarzenia. Szybko okazało się, kto jest odpowiedzialny za zniknięcie telefonu komórkowego. Jeszcze tego samego dnia 37-letni wałbrzyszanin wpadł w ręce mundurowych. Odzyskali oni również skradzione mienie o wartości 520 złotych.

Kilka godzin później – przed godziną 21:00 - Ci sami policjanci na terenie galerii handlowej przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu zatrzymali natomiast dwoje 23-latków, którzy 14 września wykradli z jednego z marketów na terenie Boguszowa-Gorc elektronarzędzia o wartości blisko 1200 złotych.

Wszyscy podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Teraz staną przed sądem. Za kradzieże grozi im teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
podkom. Marcin Świeży

Źródło: walbrzych.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)