Troje przestępców drogowych w rękach policjantów - sądowe zakazy i narkotyki

środa, 29.7.2020 09:59 729 0

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin wałbrzyscy policjanci zatrzymali troje przestępców drogowych. Dwóch z nich wsiadło za kierownice swoich pojazdów pomimo wydanych przez sąd zakazów ich prowadzenia. Kobieta natomiast postanowiła zignorować nadawane w jej kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i w Borównie podjęła ucieczkę. 29-latka trafiła w ręce mundurowych 10 km dalej - w Lubominie po tym, jak straciła panowanie nad kierownicą i uderzyła w zaparkowany samochód. W trakcie czynności podejrzana przyznała się do jazdy pod wpływem narkotyków.

Do pierwszego z zatrzymań doszło w niedzielę po godzinie 23:00 na ul. Mickiewicza w Wałbrzychu. Funkcjonariusze drugiego komisariatu podczas kontroli drogowej 47-letniego motocyklisty ustalili, że mieszkaniec Wałbrzycha posiada wydane przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w 2019 i 2020 roku dwa aktywne zakazy kierowania wszelkimi pojazdami oraz decyzję wydaną przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami kat. A. Teraz za popełnione przestępstwa mężczyzna może trafić za kraty więzienia na 5 lat.

Następnego dnia wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego pełnili służbę w Borównie. Około godziny 10:00 do kontroli drogowej nie zatrzymała im się prowadząca samochód osobowy 29-letnia kobieta. Mieszkanka powiatu kamiennogórskiego pomimo nadawanych w jej kierunku sygnałów pojazdu uprzywilejowanego podjęła ucieczkę przez Czarny Bór i Jabłów. Kiedy w Lubominie próbowała wjechać w boczą ulicę - gwałtownie skręcając w prawo - uderzyła w zaparkowany przy drodze samochód. Pojazd 29-latki po wykonanych przez mundurowych czynnościach trafił na parking strzeżony, a kobieta do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Podejrzana przyznała się funkcjonariuszom do jazdy pod wpływem metamfetaminy. Policjanci czekają teraz na wyniki badań krwi. Za popełnione czyny kobieta może spędzić za kratami więzienia 5 lat. Grozi jej również wysoka kara finansowa oraz długotrwały zakaz kierowania pojazdami.

Trzecią zatrzymaną osobą – tym razem także przez policjantów ruchu drogowego  na ul. Chrobrego w Wałbrzychu - był 37-letni wałbrzyszanin. Mężczyzna kierował samochodem pomimo wydanej przez Starostę Powiatu Wałbrzyskiego decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. W tym przypadku podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

źródło: KMP w Wałbrzychu 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz