Troje poszukiwanych zatrzymanych przez wałbrzyskich i głuszyckich policjantów

środa, 29.11.2023 14:34 284 0

Wtorek to kolejnych troje zatrzymanych przez policjantów z Wałbrzycha i Głuszycy poszukiwanych. Jeden z mężczyzn ma do odsiadki dwumiesięczny wyrok zasądzony przez sąd za popełnione wcześniej oszustwo. Dwoje pozostałych unikało stawienia się przed prokuraturą do prowadzonych przeciwko nim postępowań karnych.

28 listopada przed południem działania poszukiwawcze przeprowadzili dzielnicowi pierwszego komisariatu. Efektem akcji było zatrzymanie po godzinie 10:00 w mieszkaniu przy ul. Chałubińskiego w Wałbrzychu 26-latka, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze dwóch miesięcy za popełnione wcześniej oszustwo. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie kraju.

Po godzinie 15:00 natomiast dzielnicowi drugiego komisariatu udali się na ul. 11 listopada na Nowym Mieście. Tam, w jednym z mieszkań, zatrzymali poszukiwaną przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu 40-latkę. A chodziło o prowadzone przeciwko niej postępowanie w sprawie uchylania się od obowiązku alimentacyjnego. Po wykonanych czynnościach kobieta została zwolniona.

Trzeci z zatrzymanych wpadł w ręce dzielnicowych Komisariatu Policji w Głuszycy po godzinie 19:00. Funkcjonariusze zauważyli 50-letniego mężczyznę w rejonie jednego z przystanków przy ul. Grunwaldzkiej w tej miejscowości. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że wałbrzyszanin był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową Wrocław-Fabryczna celem ustalenia miejsca obecnego pobytu. A chodziło także o aktualnie prowadzone przez tą jednostkę postępowanie karne w sprawie uszkodzenia mienia na terenie stolicy Dolnego Śląska.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)