komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 24 listopada 2020

Flory, Emmy

Toyota i „Mechanik” rozszerzają współpracę

czwartek, 1.10.2020 09:09 , komentarze: 0 , odsłony: 230
kategorie artykułu:

Fabryka Toyoty podpisała z Zespołem Szkół Nr 5 w Wałbrzychu umowę o współpracy dydaktycznej.

Współpraca polegać będzie na wsparciu fabryki w procesie dydaktycznym uczniów technikum kształcących się w zawodzie technik mechatronik. Wsparcie będzie realizowane między innymi poprzez: organizację wizyt zawodoznawczych dla uczniów, dodatkowe szkolenia na zasadach określonych w odrębnych porozumieniach, wsparcie szkoły w modyfikacji programów nauczania oraz stworzenie możliwości zatrudnienia w ramach umowy o pracę po ukończeniu szkoły. Dzięki umowie podpisanej przez prezesa fabryki Dariusza Mikołajczaka, dyrektor szkoły Iwonę Hnatiuk oraz wiceprezydent Wałbrzycha Sylwię Bielawską oficjalna współpraca między Toyotą a szkołą w wyżej wymienionym zakresie rozpoczyna się w październiku.

Zawody automatyka i mechatronika to zawody przyszłości. My również będziemy potrzebować coraz więcej pracowników, którzy rozumieją zasady działania układów mechatronicznych i potrafią programować oraz modyfikować funkcjonalność maszyn i robotów i łączyć je w systemy. – podkreśla prezes fabryki Toyoty Dariusz Mikołajczak Chcemy, aby nasi uczniowie odbywali praktykę  w nowoczesnym zakładzie pracy i mieli styczność z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi na rynku. Umowa z Toyotą pozwala na stały kontakt uczniów z praktyczną stroną nauki zawodu, na czym nam szczególnie zależy. – dodaje dyrektor szkoły Iwona Hnatiuk.

Wsparcie w procesie edukacyjnym mechatroników to kolejny element współpracy pomiędzy fabryką a szkołą. Od początku naszego funkcjonowania Toyota przekazuje silniki  i skrzynie biegów, które służą uczniom szkoły jako pomoce dydaktyczne. Do tej pory firma przekazała na ten cel kilkadziesiąt produktów. W 1999 roku Toyota przekazała szkole obrabiarkę - maszynę sterowaną numerycznie, w 2009 Toyotę Avensis oraz w 2015 roku Toyotę Aygo, które wcześniej wykorzystywane były do celów testowych. Co roku kilku uczniów III klasy technikum w zawodzie technik mechatronik ma możliwość odbywania praktyki zawodowej, m.in. w Dziale Utrzymania Ruchu, podczas której poznają oni nowoczesne technologie produkcji w przemyśle motoryzacyjnym oraz biorą czynny udział w rozwiązywaniu realnych problemów powstających na liniach produkcyjnych. Dodatkowo od 2017 roku uczniowie kierunku architektury krajobrazu w ramach zajęć praktycznych projektują przestrzenie zielone dla organizacji non-profit zgłaszających swoje pomysły do dofinansowania w konkursie grantowym Funduszu Toyoty. Dzięki temu mają oni możliwość praktycznego wykorzystania wiedzy nabytej w szkole oraz realizacji rzeczywistego projektu zagospodarowania przestrzeni zielonej.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 3 godz temu
poniedziałek, 23.11.2020 12:26
poniedziałek, 23.11.2020 08:58
piątek, 20.11.2020 09:19
czwartek, 19.11.2020 14:18
czwartek, 19.11.2020 11:46
czwartek, 19.11.2020 11:43
czwartek, 19.11.2020 09:37
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz