Szychtę czas zacząć!

czwartek, 29.4.2021 15:12 184 0

Od 4 maja Stara Kopalnia ponownie zaprasza do świata historii i sztuki! Decyzją Rządu od najbliższego wtorku otwierają się muzea i galerie sztuki.
Z radością informujemy, że już 4 maja Stara Kopalnia ponownie zaprasza na zwiedzanie. Cieszymy się, że znowu będziemy mogli gościć turystów w naszych muzealnych przestrzeniach, z zachowaniem reżimu sanitarnego.
 Od poniedziałku Stara Kopalnia przyjmuje turystów w swoich przestrzeniach. Trasa zwiedzania jest czynna codziennie w godzinach 10:00 - 18:00 (ostatnie wejście o 16:00). Zwiedzanie odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym, z przewodnikiem. Podczas pobytu na terenie obiektu obowiązuje noszenie maseczek oraz zachowanie odpowiedniego dystansu w stosunku do drugiej osoby. W strategicznych punktach trasy umieszczone są również dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Bilety można zakupić online przez stronę www.starakopalnia.pl lub bezpośrednio w kasie Kawiarni Sztygarówka.
 
Okres ostatnich tygodni instytucja wykorzystała na dalsze urozmaicanie trasy zwiedzania. Chodnik podziemny wzbogacono o nowe eksponaty i stanowiska m.in. ekspozycję kolejki szynowej podwieszanej do przetaczania ręcznego i pole rozdzielcze wraz z szafą zasilająco-pomiarową. Wystawa prezentuje też pompy wirowe powietrzne i elektryczne, wykorzystywane zarówno w przodkach, jak i w rząpiu oraz wciągarki ręczne linowe i łańcuchowe. A to jeszcze nie wszystkie nowości na trasie zwiedzania!
 
Nowa ekspozycja w podziemiach została przygotowana przez pracowników merytorycznych, a prace zostały przeprowadzone pod okiem byłych górników kopalń wałbrzyskich.
 
Stara Kopalnia to przede wszystkim muzeum górnictwa, jednak na jej terenie znajdują się także Galeria Sztuki Współczesnej, w której obecnie prezentowane są dwie wystawy. Od 4 maja jest szansa zobaczyć na żywo prace ceramiczne Łukasza Karkoszki na wystawie „Poszukiwania” oraz wystawę zdjęć Anity Andrzejewskiej OUTSIDE IN, która była zorganizowana w ramach V Wałbrzyskiego Weekendu Fotografii.
 
Otwarcie muzeów i galerii sztuki to bardzo dobra wiadomość, również dlatego, że będziemy mogli z publicznością świętować Noc Muzeów, odbywającą się 15 maja. Już dzisiaj zapraszam do Starej Kopalni na to wydarzenie, przygotowaliśmy bogaty program. - podsumował Jan Jędrasik.
 
Stara Kopalnia zachęca do udziału w zajęciach edukacyjnych w formie online. Bogaty program zawiera propozycje dla dzieci w różnym wieku i pozwala w przystępny sposób przyswoić wiedzę o górnictwie. Szczegóły oferty znajdują się na stronie instytucji. Na zakończenie każdej lekcji uczestnicy mają do wykonania zadania z karty zadań lub pracę plastyczną - dzięki temu mogą utrwalić zdobytą podczas zajęć wiedzę.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz