Szkoła tresury psów w Mościsku - PSILOZOFIA dobrego wychowania

niedziela, 21.3.2021 11:06 7866

Edukacja po psiemu i psi Hau Hau... Hauward! Dla tych, którzy szukają wspólnego języka.

Największy problem z jakim borykają się ludzie polega na tym, że psy często odmawiają posłuszeństwa, ponieważ nagroda nie jest dla nich wystarczająco atrakcyjna. Często stają się nachalne, dominujące, a wręcz nieprzystosowane do życia w społeczeństwie, stadzie i rodzinie. Właśnie takie psy trafiają najczęściej do schronisk uznane za niewygodne i trudne do ułożenia. W rzeczywistości poddajemy się i trudno jest nam się przyznać, że nie potrafimy być konsekwentni i poszukujący pomocy właśnie w takich szkołach jak nasza. 

Nasz pupil musi widzieć, że jesteśmy w 100% konsekwentni i wiedzieć za co może zostać skarcony, a za jakie zachowania będziemy go nagradzać. Ciągłe bycie konsekwentnym to jedna z najważniejszych zasad dobrego przywództwa, a w obrębie stada (nieważne czy ludzkiego czy zwierzęcego) ktoś tym przywódcą musi być. Nie możemy na przykład ignorować agresywnego zachowania psa wobec gości w naszym domu, a potem karcić na spacerze za agresje wobec ludzi. Tylko równowaga w tym traktowaniu i mądrość przewodnika  będzie gwarancją, że wychowamy sobie przyjaciela na dobre i złe. 

Podczas spotkań – szkoleń w naszej szkole przede wszystkim tłumaczymy naszym kursantom jak wiele zależy od nich samych. Konsekwencja, pewność, cierpliwość to istotne cechy przy „układaniu” pupila. 

Nie ma szkoleń, które za właścicieli załatwią całą sprawę. Nie ma pilota, który będzie służył za narzędzie do kontroli. Jesteśmy za to my i nasz pies…

Na naszych spotkaniach skupiamy się bardzo na właścicielach, bo to oni tak naprawdę potrzebują wiedzy i wskazówek jak pracować z psem. Każdy z nas jest indywidualny, każdy z nas ma różny temperament i to jest bardzo ważne jak podejdziemy do takiego szkolenia. 

Pomagamy często kiedy ktoś zwraca się do nas już z jakimś problemem. Jednak często kiedy na placu szkoleniowym problem jest rozwiązany, to w domu znacznie trudniej nam już być konsekwentnym. Te i inne tematy towarzyszą nam od początku decyzji aż do... „mamy pupila”. Podczas szkoleń przechodzimy przez wiele tematów zachowawczych do socjalizacji. Przekazujemy naszym kursantom praktyczną wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem. 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami, służymy doradztwem, pomocą i  wiedzą . 

Sami posiadamy hodowlę psów rasowych, uczestniczymy w wystawach krajowych i międzynarodowych. Ciągły kontakt ze zwierzętami to ciągły rozwój i wiedza, którą się chwalimy i którą się dzielimy. 

Szkoła Tresury Psów w Mościsku

Psilozofia dobrego wychowania

Kontakt: 600 97 53 07

Szkoła Tresury Psów. Psilozofia dobrego wychowania | Facebook

Black Roses Fame FCI American Staffordshire Terrier | Facebook