Szesnaście kolizji i jedna o poranku

środa, 29.11.2023 14:30 1022 3

28 listopada na wałbrzyskich drogach doszło do łącznie szesnastu, na szczęście niegroźnych w skutkach kolizji drogowych, a dzisiaj o poranku policjanci odnotowali jedno tego typu zdarzenie.

Spośród kilkunastu odnotowanych wczoraj zdarzeń do tego najpoważniej wyglądającego doszło przed godziną 23:00 na ul. Świdnickiej, gdzie 22-letni wałbrzyszanin w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze zjechał z jezdni i uderzył bokiem pojazdu w latarnię uliczną, a przy tym także uszkodził zaparkowany samochód. Mężczyzna z niegroźnymi obrażeniami ciała zabrany został do szpitala. Policjanci ustalili, że prowadzony przez niego samochód osobowy już przed zdarzeniem był niewłaściwie przygotowany do jazdy - niesprawny technicznie, dlatego ukarali sprawcę dwóch wykroczeń drogowych mandatami karnymi w łącznej kwocie 3 tysięcy złotych. Zatrzymali także dowód rejestracyjny pojazdu.

Dzisiaj o poranku mieliśmy już także jedno groźnie wyglądające zdarzenie drogowe. Jadący ul. Jasną w Boguszowie-Gorcach w kierunku Czarnego Boru 38-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, również z powodu niedostosowania prędkości do panujących warunków na jezdni, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i zjechał na pobocze, zatrzymując się praktycznie przy samych barierkach. W tym przypadku mundurowi ukarali mężczyznę mandatem karnym w kwocie 100 złotych oraz odebrali dowód rejestracyjny pojazdu za uszkodzenia.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

bmw środa, 29.11.2023 22:17
Wszystkiemu winna zbyt mała prędkość poruszania się po drogach (tarcie...
kat środa, 29.11.2023 18:56
BMW wszysko jasne
kat środa, 29.11.2023 18:55
MBW wszystko jasne...