Sześć osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zatrzymanych jednego dnia

wtorek, 23.5.2023 13:48 118 0

Powinni odbywać kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa, ale ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. 22 maja łącznie sześć osób poszukiwanych wpadło w ręce wałbrzyskich i boguszowskich policjantów. Jedna z nich ukrywała się na terenie województwa wielkopolskiego. Wszyscy trafili już do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostaną przewiezieni do różnych zakładów karnych na terenie naszego kraju, gdzie spędzą, w zależności od wyroku sądowego, od czterech miesięcy do dwóch i pół roku.

Pierwszy z zatrzymanych wpadł w ręce policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy o poranku. Funkcjonariusze mając informacje o miejscu ukrywania się skazanego i poszukiwanego od 2018 roku listem gończym przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, pojechali do Wilkowic w województwie wielkopolskim. Zatrzymany tam 29-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego ma do odsiadki w więzieniu 120 dni za oszustwo.

W tym samym czasie inny patrol tego samego pionu działał na terenie Wałbrzycha. Policjanci w jednym z mieszkań przy ul. Armii Krajowej zatrzymali 43-latka, który wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z 2020 roku ma spędzić w więzieniu 121 dni za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

O poranku działania poszukiwawcze przeprowadzili także policjanci z Boguszowa-Gorc. Funkcjonariusze odwiedzili jedno z mieszkań przy ul. Żeromskiego w tej miejscowości. Efektem akcji było zatrzymanie 57-latka, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2,5 roku za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Po południu w ręce tego samego patrolu prewencji pierwszego komisariatu wpadło natomiast kolejno dwóch poszukiwanych. Najpierw na terenie Szczawna-Zdroju wpadł 46-latek, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, a wyrokiem Sądu Rejonowego w Wałbrzychu powinien spędzić w więzieniu 6 miesięcy za wywieranie wpływu na funkcjonariusza publicznego, naruszenie jego nietykalności cielesnej oraz znieważenie. Następnie przy ul. Fortecznej funkcjonariusze zatrzymali 34-latkę. Kobieta na podstawie wyroku wałbrzyskiego sądu miała do odsiadki 119 dni za dokonanie kradzieży.

Wieczór to szósta zatrzymana osoba poszukiwana. Tym razem 31-letni wałbrzyszanin wpadł w ręce dzielnicowych drugiego komisariatu przy ul. 11 listopada w Wałbrzychu. Mężczyzna został skazany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu za niealimentację i najbliższe 9 miesięcy spędzi w więzieniu.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)