komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 15 października 2019

Jadwigi, Teresy

Szczawno-Zdrój z budżetem obywatelskim

wtorek, 27.8.2019 09:11 , komentarze: 0 , odsłony: 124
kategorie artykułu:

Jedną z uchwał, podjętych na sesji Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju 23 sierpnia br. było utworzenie budżetu obywatelskiego.

Uchwała, przygotowana przez przewodniczącego RM Michała Brodę przy wsparciu Klubu Szczawno-Zdrój Możliwości, została przyjęta jednogłośnie, przez wszystkich obecnych na posiedzeniu Radnych Rady Miejskiej.
Budżet obywatelski Szczawna-Zdroju zakłada wydzielenie w budżecie gminy 100 tys. zł z przeznaczeniem na zadania i pomysły, zgłoszone przez mieszkańców. Zgłoszone zadania zostaną zweryfikowane przez złożoną z urzędników i radnych komisję, a następnie te, które przejdą weryfikację pozytywnie, będą przedstawione mieszkańcom do głosowania. Wybrane w głosowaniu projekty będą realizowane przez gminę.
Zgłoszenia do budżetu obywatelskiego będą przyjmowane do 30 czerwca każdego roku, a realizacja wybranych zadań – w następnym roku budżetowym, czyli pierwsze zadania w ramach budżetu obywatelskiego w naszej gminie będzie można realizować w 2021 roku.

- Budżet obywatelski umożliwia mieszkańcom większe współdecydowanie o sprawach miasta, a to jest przecież istota wspólnoty samorządowej – komentuje burmistrz Marek Fedoruk. – Pomysł utworzenia w Szczawnie-Zdroju budżetu obywatelskiego nie jest nowy, pojawił się już w ubiegłej kadencji. Nowelizacja ustawy o samorządzie gminnym, która weszła w życie w styczniu 2018 roku, wprawdzie zawierała przejrzyste regulacje, dające gminom możliwości wprowadzenia tej inicjatywy jednakże z ograniczeniem czasowym tj. począwszy od kadencji rozpoczynających swoją służbę w 2018 roku. Liczymy na aktywność Mieszkańców -  zgłoszenia dotyczące małych wspólnot, ulic, z różnych części miasta, bo to odzwierciedla idee budżetu obywatelskiego. Duże, strategiczne zadania proponuje gmina, a te drobniejsze, dotyczące bezpośredniego otoczenia mieszkańców – niech będą inicjatywą naszej społeczności.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 11 godz temu
poniedziałek, 7.10.2019 11:10
poniedziałek, 9.9.2019 11:48
wtorek, 3.9.2019 09:53
poniedziałek, 2.9.2019 08:57
wtorek, 30.7.2019 08:15
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele