Sylwestrowy weekend to seria zatrzymanych nietrzeźwych kierujących, tych z zakazami sądowymi oraz cofniętymi uprawnieniami

wtorek, 2.1.2024 13:50 338 0

Funkcjonariusze z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego podczas minionego weekendu zatrzymali w naszym mieście oraz regionie  uczestników ruchu drogowego znajdujących się pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Rekordzistka, kierująca samochodem osobowym, miała blisko trzy promile alkoholu w organizmie. W ręce policjantów wpadły także osoby, które wyrokami sądowymi na dłuższy czas powinny powstrzymać się od poruszania się pojazdami lub na podstawie decyzji administracyjnych miały cofnięte uprawnienia w tym zakresie.

W sobotnią noc - po godzinie czwartej - policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy na ul. Strzegomskiej w Wałbrzychu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. 28-letni wałbrzyszanin już trzema wyrokami Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z 2020 i 2021 roku powinien powstrzymać się od jazdy wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Mundurowi wykonali test, który wykazał, że mężczyzna dodatkowo prowadził pojazd pod wpływem narkotyków, dlatego zlecili w placówce medycznej pobranie krwi od 28-latka do badań laboratoryjnych dla potwierdzenia procesowego tego faktu.

Tego samego dnia po godzinie 9:00 w ręce dzielnicowych pierwszego komisariatu wpadł 25-letni mieszkaniec Świdnicy. Mężczyzna na ul. Wilczej w Wałbrzychu poruszał się samochodem osobowym pomimo wydanego przez sąd w zeszłym roku zakazu kierowania pojazdami.

W sobotni wieczór - przed godziną 18:00 - inni policjanci ruchu drogowego otrzymali informację, że ul. Wańkowicza w kierunku Starego Zdroju od lewej do prawej strony drogi jedzie kierujący samochodem osobowy. Mężczyzna po chwili został zatrzymany do kontroli drogowej. Szybko potwierdziło się, że 47-latek jest kompletnie pijany. Mężczyzna wydmuchał 2,59 promila alkoholu. Okazało się, że wałbrzyszanin posiadał również aktywny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony w 2019 roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

Nie minęła godzina, a kolejni policjanci „drogówki” zauważyli w poruszającym się ul. Kunickiego samochodzie osobowym znanego im 24-latka, który nie posiadał prawa jazdy. Podczas kontroli drogowej potwierdziło się, że mieszkaniec Wałbrzycha na podstawie wyroku Sądu Rejonowego w Świdnicy ma do stycznia 2024 roku aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a na podstawie decyzji administracyjnej wydanej w 2022 roku przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha także cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

W noworoczny poranek – po godzinie siódmej - policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy otrzymali kolejny sygnał o jadącej niepewnie ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu kierującej, dlatego podjęli interwencję i zatrzymali kobietę do kontroli drogowej. 44-letnia mieszkanka naszego miasta była niechlubną rekordzistką długiego weekendu. Kobieta wydmuchała 2,89 promila alkoholu i na tym, tak jak poprzednicy, zakończyła swoją przygodę z kierownicą samochodu osobowego, tracąc przy tym uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Dwie godziny później patrol ruchu drogowego na ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu skontrolował kolejnego kierującego samochodem osobowym. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u 18-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego 0,42 promila tej substancji w organizmie. Mężczyzna pożegnał się z prawem jazdy i również czeka go teraz sprawa sądowa.

Tego samego dnia, ale po godzinie 18:30, kolejni policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy postanowili skontrolować jadącego ul. Krakowską w Boguszowie-Gorcach kolejnego kierującego samochodem osobowym. 19-letni mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Urządzenie wskazało, że mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego miał w organizmie 0,38 promila alkoholu. I w tym przypadku policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Dzisiejszej nocy – po godzinie drugiej - policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali na ul. Kołodziej w Jedlinie-Zdroju 36-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego, który nie posiadał prawo jazdy, a to dlatego, że Starosta Powiatu Kłodzkiego już w 2014 roku cofnął mu uprawnienia do prowadzenia pojazdów, których później już nie zrobił. I on w dalszą drogę, tak jak poprzednicy, już nie pojechał.

Przed godziną szóstą rano na ul. Strzegomskiej policjanci ruchu drogowego skontrolowali jadącego tą ulicą rowerzystę. Okazało się, że 45-letni mieszkaniec naszego miasta miał 0,28 promila alkoholu w organizmie. Cyklista dalej nie pojechał i otrzymał ostatecznie mandat karny w kwocie tysiąca złotych.

Ci sami policjanci we wtorek po godzinie 10:00 na ul. Dąbrowskiego w Wałbrzychu zatrzymali jeszcze 24-kierującego, który ma od 2022 roku aktywny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez Sąd Rejonowy w w Wałbrzychu. I jego podróż w tym momencie się zakończyła i będzie musiał ostatecznie ponownie stanąć przed obliczem sądu.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)