Święto Ziemi w gminie Czarny Bór

poniedziałek, 26.4.2021 12:53 246 0

Dbanie o środowisko naturalne i budowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci pozwala mieć nadzieję na to, że wpojone proekologiczne zasady będą realizowane w przyszłości. Dlatego tak ważne jest, aby w najmłodszych wykreować postawę dbającą o naturę metodą małych kroków. W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi w akcję zaangażowały się przedszkolaki. Sadzenie młodych drzewek na placu przy przedszkolu, porządkowanie i sprzątanie terenu, zajęcia proekologiczne oraz dawka wiedzy z zakresu segregacji odpadów towarzyszyła najmłodszym mieszkańcom gminy Czarny Bór.

W ubiegłym tygodniu w Bibliotece+ Centrum Kultury trwała akcja dla czytelników pn. Sadzonka za Wypożyczenie oraz quzi i zabawy z ekologicznymi nagrodami. – Dziękujemy Nadleśnictwu Kamienna Góra oraz Gospodarstwu Rolno-Szkółkarskiemu w Pustelniku za nieodpłatne przekazanie sadzonek, które trafiły do mieszkańców gminy – mówi Katarzyna Bernaś, dyrektor Biblioteki+ Centrum Kultury w Czarnym Borze.

Radni Gminy Czarny Bór, pracownicy gminnych jednostek – Urzędu Gminy, Biblioteki+ Centrum Kultury w Czarnym Borze oraz grono pedagogiczne Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wzięło udział w akcji uzupełniania drzewostanu w lesie przy stadionie sportowym w Czarnym Borze. Wykonanych zostało ok. 300 nasadzeń młodych lip, buków, jodeł, klonów i świerków.

- Dziękuję mieszkańcom gminy za zaangażowanie. W ostatnich dniach działo się wiele w zakresie dbania o środowisko naturalne, w ramach obchodów Święta Ziemi.  Ale Gmina Czarny Bór od wielu lat systematycznie prowadzi szeroko pojęte działania proekologiczne. Mam tu na myśli  m.in. przeprowadzoną w ostatnich latach termomodernizację budynków użyteczności publicznej, montaż ogniw fotowoltaicznych, akcję eko-dzbanek dla mieszkańca, budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, montaż budek lęgowych, usuwanie z posesji wyrobów zawierających azbest - podsumowuje Adam Górecki, wójt gminy.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz