komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 1 grudnia 2020

Natalii, Eligiusza

Świadek ujął mężczyznę, który zaatakował dwie nastolatki

poniedziałek, 2.11.2020 12:49 , komentarze: 0 , odsłony: 627
kategorie artykułu:

Dzięki właściwej reakcji jednego z mieszkańców, policjanci wałbrzyskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 37-letniego mężczyznę, który zaatakował dwie nastoletnie wałbrzyszanki. Podejrzany w momencie zdarzenia znajdował się pod wpływem alkoholu. Kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty. 

Do zdarzenia doszło 25 października około godziny 19:00. Pijany 37-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego najpierw na ul. Andersa w Wałbrzychu zaczepił na 16-latkę - zaczął ją ściskać, obejmować i zaproponował, by ta poszła z nim - a gdy nastolatce udało się uciec, kilkaset metrów dalej zaatakował o dwa lata starszą młodą kobietę prowadzącą wózek z dzieckiem. Mężczyzna ostatecznie uderzył wałbrzyszankę, przez co pokrzywdzona trafiła do szpitala. Na szczęście 18-latka doznała jedynie lekkich obrażeń głowy.

Świadkiem całego zdarzenia był inny mieszkaniec Wałbrzycha, który akurat przejeżdżał przez Biały Kamień swoim samochodem. Dzięki jego reakcji na popełnione przez 37-latka przestępstwo, policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy na gorącym uczynku zatrzymali podejrzanego.

Sprawca odpowie teraz za użycie przemocy wobec dwóch nastolatek w celu zmuszenia ich do określonego zachowania, a także spowodowanie, na szczęście niegroźnych, obrażeń u jednej z nich, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat. Mężczyzna podczas czynności procesowych nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Sąd zastosował w stosunku do 37-latka środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

piątek, 27.11.2020 12:13
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki