komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

czwartek, 9 kwietnia 2020

Marii, Dymitra


Sudecka Żyleta z rekordową frekwencją

wtorek, 25.2.2020 10:36 , komentarze: 0 , odsłony: 203
kategorie artykułu:

Ponad 640 osób przybyło do Głuszycy, by wyruszyć na trasę VIII. Maratonu Pieszego „Sudecka Żyleta”. O godz. 8.00  w sobotę 22 lutego piechurzy rozpoczęli wędrówkę spod Szkoły Podstawowej nr  2 w Głuszycy, gdzie mieściła się baza i meta maratonu. Oficjalnie ponad 54-kilometrową górską trasę z prawie 3 tys. metrami przewyższeń pokonało aż 545 piechurów! Na starcie zawodników powitali Burmistrz Głuszycy Roman Głód, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Głuszycy Grzegorz Walczak i Marcin Wiącek - jeden z inicjatorów wydarzenia. O bezpieczeństwie na górskiej trasie przypomniał Michał Koksa z Sudeckiej Grupy GOPR.

Błoto, lód i śnieg, strome wejścia na m.in. Włodarz (811 m), czeski Ruprechticki Szpiczak (880 m), Waligórę (933 m),  Rogowiec (870 m), Borową (853 m) oraz równie strome zejścia stanowiły nie lada wyzwanie. Na trasie uczestnicy maratonu mijali 5 punktów kontrolnych, na których zbierali pieczątki oraz punkt żywieniowy. Limit czasu na pokonanie trasy wynosił 19 godzin. Wielkie gratulacje dla tych wszystkich, którzy podjęli wyzwanie, a szczególnie dla osób, które szczęśliwie dotarły do mety po medal i pamiątkowy certyfikat ukończenia bardzo wymagającego maratonu. Pomimo zmęczenia na twarzach finiszujących można było zobaczyć uśmiech i satysfakcję.
Warto dodać, że od kilku już edycji organizatorzy „Sudeckiej Żylety” podejmują działania mające na celu dbałość o naszą planetę poprzez m.in. wprowadzenie ograniczeń w używaniu plastiku, znakowanie trasy materiałami wielokrotnego użytku, zachęcanie piechurów do wspólnego organizowania przyjazdu do Głuszycy, a także rozdawanie napojów w puszkach poddawanych recyclingowi. Działania proekologiczne organizatorów wspiera Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL.

Organizacją wydarzenia po raz kolejny zajęli się Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy i Gmina Głuszyca przy wsparciu wielu partnerów i sponsorów, którymi byli: Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuszycy, Centrum Kultury-MBP w Głuszycy, Fundacja RECAL, Decathlon Polska, Fiodesign Agencja Reklamowa w Wałbrzychu, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK", Zamek Książ w Wałbrzychu, Hostel i Browar Jedlinka, Górskie Wyrypy, Fotograf i Ja, Podziemne Miasto Osówka, L'biotica Biovax, Nuss-pol Sc. Bakalie, Owoce Suszone I Kandyzowane, Agroturystyka Pograniczna, Agroturystyka Arkadia, ZNiD G. P. Walczak, KFC. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla partnerów i sponsorów wydarzenia oraz dla służb dbających o bezpieczeństwo piechurów, a także dla niezawodnego grona wolontariuszy.

Do zobaczenia w sierpniu na trasie letniej „Sudeckiej Żylety” !

Zdjęcia: Fotograf i Ja- Robert Janusz

 

Wasze komentarze

piątek, 3.4.2020 17:56
poniedziałek, 30.3.2020 14:46
poniedziałek, 30.3.2020 13:02
środa, 25.3.2020 11:08
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT