komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

poniedziałek, 21 października 2019

Urszuli, Hilarego

Star Wars. Thrawn

wtorek, 24.9.2019 14:06 , komentarze: 0 , odsłony: 586
kategorie artykułu:

W galaktyce istnieją rzeczy na wskroś, do gruntu złe. Wojownik nie próbuje tych sił zrozumieć ani się z nimi układać. Jedynym słusznym wyjściem w ich przypadku jest brutalnie je unicestwić”.
— Wielki Admirał Thrawn

Najbardziej bezwzględny i przebiegły wojown­ik w historii Imperium Galaktycznego, wiel­ki admirał Thrawn, jest jednym z najbardziej fascynujących bohaterów uniwersum Gwiezdnych Wo­jen. Od wprowadzenia go w bestsellerowej, stanowiącej klasykę gatunku powieści Timothy’ego Zahna Dziedzic Imperium, a także przedstawienia kontynuacji jego losów w Ciemnej stronie Mocy oraz Ostatnim rozkazie, jak również w innych pozycjach z serii, zyskał status legendy pośród największych czarnych charakterów Gwiezdnej Sagi. Początki wielkiego admirała i histo­ria jego kariery w szeregach Imperium pozostawały dotąd owiane tajemnicą. Teraz, za sprawą powieści Star Wars: Thrawn, czytelnik ma okazję poznać wydarzenia, które wprowadziły na imperialny firmament tę nie­bieskoskórą, czerwonooką gwiazdę geniusza strategii i śmiertelnie groźnego wojownika, oraz jego drogę do najwyższej potęgi… i niesławy.

Przebywający na wygnaniu Thrawn zostaje odnaleziony i ocalony przez imperialnych żołnierzy. Dzięki przenik­liwości oraz niesamowitym zdolnościom taktycznym błyskawicznie zyskuje uznanie w oczach samego Imper­atora Palpatine’a i udowadnia, że jest równie ambitny, co nieodzowny umacniającemu swoją władzę Imperium.
Wiedza, intuicja oraz zdolności bojowe Thrawna zos­taną wystawione na prawdziwą próbę, gdy stanie on przed wyzwaniem stłumienia buntu, zagrażającego nie tylko życiu niewinnych istot, ale i imperialnej władzy w galaktyce – a także jego ostrożnie snutym planom zdobycia jeszcze większej władzy.

O autorze:

Timothy Zahnto autor ponad czter­dziestu powieści i niemal dziewięćdziesięciu opowiadań. W 1984 roku zdobył Hugo Award za opowiadanie Cascade Point. Największą po­pularnością cieszą się jego powieści z serii Star Wars (Trylogia Thrawna: Dziedzic Imperium, Ciemna strona Mocy, Ostatni rozkaz, dylogia Ręka Thrawna: Widmo przeszłości, Wizja przy­szłości, oraz Rozbitkowie z Nirauan, Poza ga­laktykę, Posłuszeństwo, Ręka sprawiedliwości, Skok Millenium). Spod jego pióra wyszły serie Kobra i Zdobywcy. Książki Zahna sprzedały się w liczbie ponad czterech milionów egzemplarzy na świecie. Pisarz jest fizykiem z wykształcenia. Mieszka z rodziną w Oregonie.

Zapraszamy na  facebook.com/TimothyZahn

 

Wasze komentarze

Mati Autogaz
Mati Autogaz
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki