Sprzedawał w sieci sprzęt elektroniczny oraz elektronarzędzia, których nie posiadał. Oszukał łącznie ponad dwadzieścia osób

czwartek, 4.1.2024 11:58 269 0

22 zarzuty oszustw postawili policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu 32-letniemu wałbrzyszaninowi. Mundurowi podczas prowadzonego postępowania karnego ustalili, że mężczyzna oferował poprzez znany internetowy portal aukcyjny, a w innych przypadkach społecznościowy, różnego rodzaju sprzęt elektroniczny oraz elektronarzędzia, których nie posiadał. Teraz za tego typu przestępstwa podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

32-latek dzięki przestępczemu procederowi od lutego do sierpnia zeszłego roku wyłudził łącznie ponad 6,5 tysiąca złotych. Oferował on przez popularny portal społecznościowy elektronarzędzia, a przez portal aukcyjny sprzęt elektroniczny – telefon, wzmacniacze, gramofon oraz laptopa. Kupujący dokonywali wpłat i czekali na przesyłki. Ostatecznie nigdy ich nie otrzymali.

Działania operacyjne i procesowe przeprowadzone w ostatnim czasie przez wałbrzyskich policjantów walczących z przestępczością gospodarczą ostatecznie pozwoliły ustalić tożsamość przestępcy i wczoraj przed południem postawić mu zarzuty. 32-latek odpowie przed sądem za działania mające na celu osiągnięcie korzyści majątkowej i doprowadzenie mieszkańców całej Polski, a przy tym także portal aukcyjny, do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)