Sprzedawał podrobione okulary. Grozi mu 5 lat

środa, 7.12.2022 15:32 161 0

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu podstawili kilkadziesiąt zarzutów 32-letniemu wałbrzyszaninowi, który poprzez internet sprzedawał podrobione okulary znanej marki. Wszystkie miały znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne. Za tego typu proceder grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, którzy na co dzień zwalczają korupcję i zajmują się przestępstwami gospodarczymi podczas prowadzenia czynności operacyjnych zwrócili uwagę, że na jednym z popularnych portali aukcyjnych pojawiły okulary znanej światowej marki, których cena jest kilkakrotnie niższa, niż oferowana przez oficjalny sklep. Było podejrzenie, że do sprzedaży towarów mogło dojść przy złamaniu przepisów prawa własności przemysłowej. Mundurowi ostatecznie ustalili, kto jest sprzedawcą.

Wczoraj 32-letni wałbrzyszanin stawił się na przesłuchanie, a policjanci udowodnili mu, że przez ostatnie półtora roku podrobione znakami towarowymi okulary sprzedał blisko 90 osobom w kwocie poniżej 100 złotych, gdzie oryginalne kosztują blisko 600 złotych za sztukę.

Przepisy jasno określają co grozi m.in. za wprowadzanie do obrotu produktów z podrobionymi znakami towarowymi. 32-latek odpowie przed sądem z art. 305 Ustawy prawo własności przemysłowej, za co może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)