Sprawca kradzieży telefonu komórkowego zatrzymany

piątek, 15.7.2022 09:36 155 0

Dzięki szybkim działaniom wałbrzyskich policjantów pierwszego komisariatu, bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymany został mężczyzna, który tego samego dnia okradł przy jednej z ulic swojego znajomego z telefonu komórkowego, a później urządzenie zastawił w lombardzie. Mundurowi odzyskali skradziony telefon, a 35-letni wałbrzyszanin odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 11:00 przy ul. Wrocławskiej na Piaskowej Górze. Pokrzywdzony 61-latek przy jednym z marketów spotkał znajomego. Obaj postanowili pójść na wspólne piwo. Podczas rozmowy 35-latek zapytał seniora, czy nie posiada telefonu komórkowego i czy nie pozwoli mu zadzwonić do żony. Kiedy 61-latek przekazał urządzenie koledze, ten uciekł w kierunku ul. Szlifierskiej, kradnąc telefon komórkowy o wartości około 800 złotych.

Zaalarmowani o przestępstwie policjanci Wydziału Prewencji i Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu realizując informacje własne ustalili i zatrzymali złodzieja jeszcze tego samego dnia. Odzyskali także telefon, który podejrzany zastawił w jednym z wałbrzyskich lombardów. Urządzenie trafiło już do pokrzywdzonego.

Podejrzany 35-latek w trakcie czynności procesowych przyznał się do popełnienia czynu. Za kradzież grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)