Sprawca kradzieży rozbójniczej w Głuszycy zatrzymany

wtorek, 7.5.2024 12:15 451 0

37-latek najpierw dokonał kradzieży artykułów przemysłowych z marketu przy ul. Grunwaldzkiej w Głuszycy, a następnie chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionego mienia zaatakował pracowników ochrony. Mundurowi odzyskali w całości skradzione mienie. Mężczyźnie grozi do 15 lat więzienia.

2 maja, po godzinie 20:00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Głuszycy odebrali zgłoszenie, że w jednym z marketów w tej miejscowości doszło do kradzieży rozbójniczej. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna wziął karton z artykułami przemysłowymi o wartości ponad 700 złotych, a następnie wyszedł z placówki handlowej nie płacąc za zakupy.

To zauważyli pracownicy ochrony i pobiegli za mężczyzną, którego ujęli zaraz za sklepem. Złodziej nie chciał jednak odpuścić i w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego mienia zaatakował pokrzywdzonych. Zaczął szarpać się z mężczyznami i groził im pozbawianiem życia.

Zaalarmowani o zdarzeniu głuszyccy policjanci chwilę później byli już na miejscu i zatrzymali podejrzanego o kradzież rozbójniczą 37-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Towar przez mundurowych został odzyskany w całości.

37-latek podczas czynności procesowych przyznał się do popełnionego czynu. Prokurator zostawał wobec podejrzanego dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Za kradzież rozbójniczą grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 15.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)