komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

wtorek, 26 marca 2019

Larysy, Emanyela

Spotkanie "zjednoczonych pasją" na Zamku Grodno

wtorek, 12.3.2019 10:29 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

Ludzie, którym na sercu leży turystyka i jej rozwój, stworzyli w 2012 roku grupę „Zjednoczeni Pasją”. Spotykają się, aby przeanalizować dotychczasową pracę i podjąć działania w dalszej skutecznej promocji “Krainy sowiogórskich tajemnic”. Wspólne pomysły pozwalają na podejmowanie decyzji,  z których wszyscy osiągamy zyski w postaci większej liczby turystów na terenie gminy, tworzymy produkty promocyjne, współuczestniczymy w targach turystycznych. A przecież turystyka jest nie tylko jedną z najbardziej efektywnych gałęzi gospodarki na terenie Gminy Walim, ale działalność w tym zakresie stwarza znaczne możliwości ożywienia regionu.
Wśród ważniejszych efektów dotychczasowej współpracy można wyróżnić:
– Coroczne wspólne tworzenie kalendarza wydarzeń
– wspólne  uczestnictwo w targach turystycznych
– współpraca przy wydawnictwie malowanek, folderów, ulotek, tablic promujących gminę
– uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach organizowanych na terenie gminy, m.in. w Wielkanocne Tradycje Kulinarne, Festiwal Gulaszu, Festiwal Sera, itd.
-dziupla sów – wystawa na Zamku Grodno

Na marcowym spotkaniu, pierwszym w tym roku, omówione zostały ważne tematy w zakresie dalszej współpracy na 2019 rok. Ustalono, iż Zjednoczeni Pasją wezmą udział w targach turystycznych w Opolu – „W Stronę Słońca”, w dniach 24-26 maja 2019 r.

Ponadto podsumowano udział Gminy Walim i Centrum Kultury i Turystyki w Targach we Wrocławiu. Dyrektor CKT Paweł Brzozowski zaprezentował nowe ulotki promocyjne Zamku Grodno i Sztolni Walimskich, podkreślając, że są one dostępne m.in. na lotnisku oraz dworcu PKP we Wrocławiu.
Nasi Zjednoczeni otrzymali Kalendarze Wydarzeń 2019, które będą dostępne w obiektach hotelarskich i gastronomicznych.

Podsumowano również plany realizowane przez Gminę Walim. Omówiono zakres prac nowej inwestycji – “Zwiększenie udostępniania zasobów przyrodniczych oraz rozwój nowych form edukacji ekologicznej dzięki rozbudowie Turystycznego Centrum Edukacji Ekologicznej “Choina” i poprawie organizacji ruchu turystycznego w Gminie Walim”

Członkowie odwiedzili nowe sale na Zamku, związane z realizacją zadania – Przebudowa pomieszczeń poddasza Zamku Grodno z adaptacją na Centrum Bioedukacji Multimedialnej w Zagórzu Śląskim Zakończyły się już zadania związane z adaptacją pomieszczeń – powiedział Wójt Gminy Walim Adam Hausman. W tej części zamku również postawiono na nowe ekologiczne rozwiązania – zamontowano pompę powietrzną. Obecnie prowadzone są prace związane z przygotowaniem wystawy multimedialnej oraz wyposażeniem wnętrz. Jedna sala będzie poświęcona nietoperzom, w przygotowaniu jest film, który będzie można obejrzeć w technologii 3D. Będzie też wykorzystana technologia hologramu, w ten sposób gości będzie witać Biała Dama, prowadzone są też prace przy specjalnej technologii wykonania podłogi i ścian, na której będą widoczne efekty specjalne. Jak sama nazwa wskazuje, Centrum Bioedukacji Multimedialnej, będzie miejscem, w którym zapoznamy się z etapami życia przyrody znajdującej się w rezerwacie przyrody Góra Choina oraz w Górach Sowich.
Wytypowana grupa zaczyna pracę nad nową Strategią Gminy Walim, wśród jej członków również znajdą się  Zjednoczeni Pasją.

Wszystkich, którym zależy na rozwoju turystyki w gminie Walim zapraszamy na spotkanie 4 kwietnia 2019 r. na godz. 10.00. Informację na temat miejsca spotkania będzie można uzyskać od 01.04.2019 pod numerem telefonu 74 84 94 345.

Serdecznie zapraszamy.

źródło: UG Walim

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 5 godz temu
dzisiaj, 7 godz temu
dzisiaj, 9 godz temu
dzisiaj, 11 godz temu
poniedziałek, 25.3.2019 15:58
poniedziałek, 25.3.2019 13:48
poniedziałek, 25.3.2019 13:44
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele