Spotkanie w sprawie budowy wieży widokowej na Dzikowcu

środa, 8.6.2022 12:14 426 0

6 czerwca w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu odbyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie budowy wieży widokowej w masywie góry Dzikowiec w gminie Czarny-Bór. W spotkaniu uczestniczyli Nadleśniczy Nadleśnictwa Wałbrzych Leszek Kościński, Zastępca Nadleśniczego Marek Nogawka oraz radny powiatu Wałbrzyskiego Piotr Pol.

Wieża będzie nie tylko ważnym dla powiatu wałbrzyskiego obiektem turystycznym, ale także będzie służyła Lasom Państwowym do monitoringu przeciwpożarowego obszarów leśnych. Widok z kamer będzie dostępny on-line. Zostaną także zamontowane na niej nadajniki telekomunikacyjne.

Ustalono, że konstrukcja bezschodowej wieży będzie stalowo-drewniana, a jej wysokość całkowita wynosić powinna od 29 m do maksymalnie 33 metrów.

Na budowę wieży zostanie ogłoszone postępowanie w formule zaprojektuj-uzgodnij-wybuduj. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2024 rok.

Na to zadanie inwestycyjne zabezpieczono środki w budżecie Powiatu Wałbrzyskiego w wysokości 7 090 000 zł, z czego 6 300 000 zł to fundusze pozyskane w ramach Rządowego Fundusz Polski Ład- Program Inwestycji Strategicznych II edycja.

źródło: FB Ziemia Wałbrzyska

Dodaj komentarz

Komentarze (0)