komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

niedziela, 21 kwietnia 2019

Anzelma, Bartosza

[Foto]Śniadanie Daje Moc

czwartek, 8.11.2018 13:07 , komentarze: 0 , odsłony: 1066
kategorie artykułu:

  8. listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, od 8 lat obchodzony także w Polsce. Jest to święto uczniów, rodziców i nauczycieli klas 1 – 3 szkół podstawowych w ramach programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc.

Tego dnia w szkołach organizowane są wspólne śniadania oraz zajęcia z zakresu zdrowego odżywiania opartego na 12 zasadach stworzonych przez Instytut Matki i Dziecka.

Jakie są korzyści z wzięcia udziału w Dniu Śniadania Daje Moc?

  • Jest to świetny pretekst do przypomnienia podstawowych zasad bezpiecznego i higienicznego przygotowywania posiłków np. takich jak częste mycie rąk.
  • Wspólne jedzenie posiłku może zachęcić dzieci do wypróbowania nowych smaków – nauczyciel wraz z uczniami może stworzyć na stole kolorowe wyspy: kanapkową, owocową, warzywną, sałatkową i źródełko (np. woda, soki, kawa zbożowa, herbata) itd.
  • Podczas przygotowania śniadania nauczyciel ma szansę poinformować wszystkich o tym, co znajduje się na stole i wyjaśnić, dlaczego konkretne produkty zalecane są na śniadanie, aby dało nam ono energię na cały dzień.
  • Wspólne sprzątanie po posiłku zamienić można w zabawę, którą dzieci przeniosą do domów.
  • Dzięki udziałowi w programie Śniadanie Daje Moc klasa będzie mogła wziąć udział w konkursie na najlepszy reportaż śniadaniowy. Wystarczy zrobić kilka zdjęć lub nakręcić filmik z wydarzenia!

 W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jedlinie – Zdroju dzieci uczęszczające do klas 0- 3 także wzięły udział w dzisiejszym święcie. Na stołach znalazły się zdrowe kanapki z sałatą, pomidorami, serami, cebulką, własnoręcznie przygotowanym masłem orzechowym, miodem „prosto z pasieki”, babcinymi konfiturami, a do tego liczne sałatki owocowe, szaszłyki owocowo – warzywne, koreczki, chleb pełnoziarnisty, bezglutenowy, a do picia była woda i lemoniada przygotowana ze źródlanej wody i limonek. Nie zabrakło na stołach ciasta – marchewkowego, upieczonego przez rodziców.  Na stołach było bardzo kolorowo, dzieci chętnie opowiadały o tym jak został przygotowany dany posiłek, z jakich składników.

 Śniadanie Daje Moc to bezpłatny program edukacyjny organizowany przez Partnerstwo dla Zdrowia – koalicję firm Biedronka, Danone, Lubella oraz Instytutu Matki i Dziecka - które działa od 2006 roku. Celem Partnerstwa jest przeciwdziałanie niedożywieniu dzieci w Polsce oraz propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. O tym, jak ważne jest śniadanie w codziennej diecie, przekonały się dzieci w prawie 8 500 szkołach podstawowych.

 

Wasze komentarze


czwartek, 18.4.2019 09:11
wtorek, 16.4.2019 00:00
poniedziałek, 15.4.2019 10:14
środa, 10.4.2019 09:36
wtorek, 9.4.2019 09:13
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork