Śmieci skrzydeł nie mają, czyli wchodzimy na Chełmiec!

czwartek, 2.7.2020 14:07 947 0

Dzięki świetnym efektom zbiórki elektroodpadów dzieci z janowickiej świetlicy pojadą 3 lipca na kolejną wycieczkę w góry i wezmą udział w popularnej akcji „Śmieci skrzydeł nie mają”!

– Tym razem jedziemy w Góry Wałbrzyskie i wchodzimy na Chełmiec, gdzie przykręcimy kolejnego orła będącego symbolem akcji. W drodze powrotnej oczywiście posprzątamy szlak górski – mówi ekolog Dominik Dobrowolski, organizator akcji.

Tygodniowa zbiórka elektrośmieci na terenie gminy Janowice Wielkie, którą zorganizowała świetlica wiejska „Rudawy”, przyniosła świetny efekt. Podczas zbiórki dzieci zachęcały dorosłych do przejrzenia strychów i piwnic, i wyczyszczenia wszystkich zakamarków z elektrogratów. – Wielkiego wsparcia udzielił świetlicy tata dwóch uczęszczających do świetlicy chłopców, Pan Jurek Jachimowski, który swoim samochodem zwoził wszystko w wyznaczone miejsca. Do akcji włączyła się Gmina Janowice Wielkie, promując ją i udostępniając miejsce na przechowywanie przekazanych elektrośmieci – opowiada Dominik Dobrowolski.

Dzięki świetnym efektom zbiórki dzieci z janowickiej świetlicy pojadą na kolejną wycieczkę w góry i wezmą udział w popularnej akcji „Śmieci skrzydeł nie mają”!

Zapraszamy do przyłączenia się do naszej wycieczki! Spotykamy się z dziećmi ze świetlicy już w ten piątek (3 lipca) o godz. 11 przed dworcem PKP Wałbrzych Miasto! Wchodzimy na Chełmiec i w drodze powrotnej sprzątamy szlak. – Mam worki i rękawice! A dobry humor zabierzcie ze sobą – zaprasza do udziału Dominik Dobrowolski.

To już druga taka zbiórka zorganizowana przez janowicką świetlicę. Dzieci zachęcane przez swoją opiekunkę – Krystynę Pisarską, chętnie biorą udział w rozmaitych działaniach i projektach ekologicznych. Sprzątają górskie szlaki, dbają o rzekę i potoki, sadzą drzewka, tworzą plakaty zachęcające mieszkańców do dbania o środowisko. – Janowice są Wielkie! – zachwyca się ekolog.

Akcje „Śmieci skrzydeł nie mają” są organizowane wspólnie z Koalicją Recykling Górom, w skład której wchodzą liczne organizacje, firmy, osoby prywatne, górskie schroniska. Bardzo dziękujemy organizacji odzysku Asekol PL oraz zakładowi przetwarzania Enviropol PL za pomoc w tegorocznej edycji akcji! W tym roku akcje pomagała też organizować Fundacja PlasticsEurope Polska!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)