Sklepowy złodziej w rękach policji

poniedziałek, 16.3.2020 09:38 393 0

Policjanci z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali 23-letniego wałbrzyszanina, który w jednym ze sklepów na terenie miasta dokonał kradzieży markowych toreb damskich na kwotę prawie 3,5 tys. Jak ustalili mundurowi, nie była to jego jedyna kradzież.

12 marca policjanci z „dwójki” realizując czynności operacyjne w sprawie kradzieży mienia w sklepach na terenie Wałbrzycha, ustalili i zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który w miesiącu lutym ukradł kilka damskich torebek na łączną kwotę prawie 3,5 tys.  Ponadto funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie, iż od początku roku dokonał 13 przestępstw kradzieży i włamań w sklepach na terenie miasta. Jego łupem padały nie tylko damskie torebki ale również zabawki, a w kilku przypadkach musiał pokonać odpowiednie zabezpieczenie, aby móc ukraść przedmiot, co jest już traktowane jako włamanie. Łączna suma skradzionych przedmiotów wynosi ponad 5 tys. Sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

23-latek usłyszał już zarzuty do których się przyznał. Za swoje czyny odpowie przed sądem, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)